RU

СБУ повернула Росії загублені секретні документи

06.11.2009, 10:19

Служба безпеки України передала офіційному представнику Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії десять документів з грифом "секретно", належних штабу Чорноморського флоту Російської Федерації (ЧФ РФ). Документи знайшли жителі Севастополя і передали в СБУ. Про це повідомляє газета "Комерсант-Україна" з покликанням на своє джерело.

Секретна документація ЧФ РФ була знайдена жителями Севастополя, які відразу ж передали її в місцеве управління Служби безпеки України. За інформацією газети, йдеться про десять документів обсягом 180 сторінок, що мають гриф "секретно". Зокрема, серед них виявилися "Керівництво з підготовки кораблів і суден ВМФ до походів, переходів, виходів на бойову підготовку, управління ними під час виконання завданнь в морі" і "Інструкція з організації берегової системи спостереження".

"Ці документи були, грубо кажучи, знайдені і передані Службі безпеки, - стверджує джерело "Комерсанта". - Те, що СБУ про них дізналася, це ще нічого - гірше було б, якби ці папери потрапили до третьої держави".

З втратою документації збіглася в часі смерть начальника топографічної служби 810-ї бригади морської піхоти ЧФ РФ, що отримав кульове поранення у голову. 27-річний капітан-лейтенант був виявлений 3 листопада в службовому кабінеті з пістолетом в правій руці, поруч з ним була знайдена записка: "Прошу в моїй смерті нікого не звинувачувати". Пістолет і 16 патронів до нього він отримав, заступивши у добовий наряд.

Однак правоохоронці не пов'язують ці два інциденти між собою.

Нагадаємо, вчора голова СБУ Валентин Наливайченко підтвердив, що ЧФ Росії втратив у Севастополі десять секретних документів. Як документи вийшли за межі бази ЧФ - невідомо. "Нехай розбираються самі внутрішніми розслідуваннями", - порадив очільник СБУ.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Російський флот в Криму: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини