RU

СБУ: Поліграф показав - Савченко готувала теракт і переворот

04.06.2018, 14:20
СБУ: Поліграф показав - Савченко готувала теракт і переворот - Фото
Надія Савченко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net

Експерти, які перевіряли на поліграфі народного депутата Надію Савченко, на основі отриманих результатів зробили висновок, що вона нібито готувала насильницький переворот в Україні. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"За результатами проведеного дослідження комісією експертів надано висновки про наявність у Савченко позитивних психофізіологічних реакцій, які свідчать, зокрема, про те, що вона обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, брала участь в незаконних діях з повалення конституційного ладу і особисто готувала насильницьке повалення конституційного ладу", - зазначили в прес-службі.

За даними СБУ, Савченко також обговорювала плани збройного захоплення влади і брала участь в підготовці збройного захоплення влади, для чого підшукувала та перевозила зброю.

"Розроблені плани з насильницького повалення конституційного ладу і захоплення державної влади Савченко обговорювала з Рубаном, Захарченком (ватажок бойовиків, - ред.), Тимофєєвим. Савченко обговорювала зі спільниками плани вбивства керівників, в тому числі особисто розподіляла ролі в замахах", - наголосили в прес-центрі.

В СБУ уточнили, що нею був розроблений чіткий план вбивства перших осіб держави, вона домовлялася зі спільниками, хто і що повинен робити під час замаху на вбивство.

"Поліграф також показав, що Савченко готувалася здійснити теракт в урядовому кварталі і будівлі Верховної Ради", - зауважили в прес-центрі.

"Експерти не виявили позитивних психофізіологічних реакцій на питання, поставлені стороною захисту, зокрема: чи хотіла Савченко змінити владу в Україні конституційним способом, чи вважає вона діяльність президента України, народних депутатів, прем'єр-міністра, секретаря РНБО, членів Кабміну, керівників політичних партій злочинною", - сказали в прес-службі.

В СБУ наголосили, що в зв'язку зі свідомою протидією Савченко проведенню судової психологічної експертизи з використанням поліграфа комісія експертів не змогла поставити їй всі питання, а проведення експертизи було припинено.

Слідчі Головного слідчого управління СБ України в кримінальному провадженні за підозрою керівника організації Офіцерський корпус Рубана та Савченко в скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109, ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 109, ч. 1 ст. 14 ч. 2 ст. 28, ст. 112, ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу призначили 11 квітня судово-психологічну експертизу з використанням поліграфа.

22 березня 2018 року Верховна Рада дозволила зняти недоторканність з Савченко і дала добро на її арешт.

Суд заарештував нардепа на два місяці без права застави. Їй загрожує тюремний термін аж до довічного ув'язнення. 15 травня Шевченківський райсуд Києва продовжив арешт Савченко на два місяці - до 13 липня.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини