RU

СБУ допитує 16 осіб у справі істориків

14.06.2011, 17:20
СБУ допитує 16 осіб у справі істориків - Фото
67c721a9b20a5ba7362c4e85c9feb3d6.jpg

СБУ допитує 16 осіб у справі істориків

Служба безпеки України допитає за роботу з історичними документами 16 людей - усіх працівників Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "В'язниця на Лонцького". Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Як зазначили в організації, СБУ згідно з дорученням головного слідчого управління СБУ, слідчий відділ управління СБУ у Львівській області викликає на допит усіх працівників Національного музею. "Їх усіх трактують як свідків у кримінальній справі, порушеній СБУ за фактом приготування до розголошування відомостей, що становлять державну таємницю", - йдеться у повідомленні.

Історик Руслан Забілий зазначає, що "всі електронні копії документів, незаконно вилучені у мене і в музеї, - історичні, ніякої держтаємниці там немає".

"СБУ досі як державну таємницю намагається кваліфікувати історичні матеріали, хоч не має на це підстав - закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, що містять інформацію про факти порушень прав і свобод людини і громадянина і незаконних діях органів державної влади та їхніх посадових осіб", - зазначив історик Володимир Вятрович.

"Незважаючи на це, все хто бачив, працював з історичними документами, зокрема експонованими у музеї, - від прибиральниці до вчених і екскурсоводів змушені бути на допити у СБУ", - йдеться у повідомленні.

Такі кроки історики розцінюють як тиск на вчених, що перешкоджаює діяльності музею, що порушує конституційні права істориків на професію.

Нагадаємо, у вересні минулого року СБУ затримала директора музею Руслана Забілого, конфіскувавши у нього комп'ютер і зовнішні диски. Потім у музеї було проведено обшук, у межах якого конфісковані комп'ютери істориків і відеозаписи спогадів повстанців і дисидентів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини