Савченко в АП: Україна буде, незважаючи ні на чию гнилу душу

25.05.2016, 17:15
Савченко в АП: Україна буде, незважаючи ні на чию гнилу душу - Фото
Надія Савченко в Україні (фото - EPA)
Депутат Надія Савченко після повернення в Україну з Росії попрямувала до Адміністрації президента, де виступилаі з заявою. Військовослужбовець подякувала всім за підтримку і пообіцяла докласти всіх зусиль для звільнення утримуваних в Росії українців. Савченко також передала привіт росіянам і закликала їх не боятися. ЛІГА.net публікує повний текст виступу колишньої бранки:

"Слава Україні! Дякую матері, що дочекалася, дякую сестрі, що воювала. Не було б в мене такої сестри – я була б мертва. Дякую народу України і всього світу.

Я вам скажу, що народ – це велика сила. Якби народ не говорив, то політики б нічого не робили. Напевно, є суть демократії в тому, щоб народ говорив і його чули, щоб народ змусив себе чути. Нас будуть чути, тому що ми – українці. Ми за це клали життя – і не одне. І ми цього досягнемо – щоб наш голос більше ніколи не залишався не почутим.

Я дякую всім хлопцям, які залишилися живі, і які померли за нашу Україну. Я прошу вибачення, що я ще жива, але я завжди готова піти в бій за Україну до переможного кінця. Україна має право бути, бути, незважаючи ні на чию гнилу душу і хвору голову. І ми будемо. Тому що ми – українці, тому що ми – народ, тому що ми – нація.


Читайте також: Обмін Савченко на ГРУшників: хроніка подій

Я не стану говорити про людей погано, я не хочу передавати вам свою лють, свою ярість, свою злобу і свою ненависть. Я сподіваюся, що з часом із цих почуттів у мене залишиться тільки мудрість, точніше – із цих почуттів у мене виникне мудрість. Я не хочу, щоб люди хотіли війни, я хочу, щоб люди хотіли миру, але, на жаль, мир можливий тільки через війну. Буває такий рубіж, після якого іншого шляху немає. Дуже добре, що є мінські домовленості. Дуже добре, що вони будуть виконуватися, тому що ми зробимо все для того, щоб вони виконувалися.

Я вам хочу сказати… У першу чергу, напевно, передати привіт росіянам і сказати, що нічого боятися. З колін треба вставати. Я розумію, що – не та країна, у якій з колін встати легко, але якщо вони хочуть так само жити в злагоді, як і ми, то їм треба вставати з колін, а нам треба не дати їм прийти сюди. Не дати їм прийти дальше, ніж вони собі думають, що вони можуть. Будемо працювати.

Я буду працювати для того, щоб, по-перше, повернувся кожен, хто полонений: ще живий – повернувся живим, для того, щоб як можна менше загинуло і будемо працювати для того, щоб Україна була сильною, для того, щоб у нас ніколи більше не був забутий народ, щоб українці мали право бути українцями, жити гідно на своїй землі.


Читайте також: Повний текст емоційного спічу Савченко в Україні

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю