RU

Санкції України проти Росії і терористів: що і кому загрожує

30.07.2014, 16:25
Санкції України проти Росії і терористів: що і кому загрожує - Фото
4e1b2a8b53966569a0df18dcf66eb1df.jpg
Урядовий комітет з застосування санкцій до осіб, які підтримують та фінансують тероризм, провів своє перше засідання, в ході якого обговорювалися питання введення Україною санкцій проти спонсорів тероризму. Про це  повідомив глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, МВС пропонує розширити коло питань, якими буде займатися комітет, щоб притягнути до відповідальності спонсорів не тільки тероризму, а й сепаратизму в Україні.

"Тобто до тих, хто закликав і робив все для порушення територіальної цілісності України - анексував Крим, і хто намагався відколоти області південного сходу від України", - зазначив глава МВС.

Види санкцій, які МВС пропонує розглянути відносно українських та іноземних громадян - спонсорів тероризму і сепаратизму:

1. Арешт, а після рішення суду, що вступило у законну силу - конфіскація майна і грошових коштів фізичних і юридичних осіб - спонсорів тероризму в рамках кримінального провадження за статтями 109, 110, 258, 260 Кримінального кодексу. З цією метою МВС підготувало законопроект про доповнення зазначених статей. При цьому робота з арешту майна буде проводитися як в Україні, так і за її межами;

2. Оголошення в міжнародний розшук українських та іноземних громадян, які вчинили злочини проти України, і надання таким іноземним громадянам - спонсорам тероризму - статусу персони нон грата в країнах цивілізованого світу;

3. Безумовне притягнення до кримінальної відповідальності всіх посадових осіб органів державної влади та депутатів рад усіх рівнів, причетних до спроби розколу України і спонсорування таких дій.

Крім того, пропонується посилити покарання за злочини, пов'язані з тероризмом, посяганням на територіальну цілісність України і національну безпеку України.

"МВС пропонує доповнити статті Кримінального Кодексу, що карають за злочини, пов'язані з тероризмом, посяганням на територіальну цілісність і національну безпеку України, диверсії, державну зраду і шпигунством таким видом покарання як конфіскація майна і грошових коштів. Це аргументується тим, що дії терористів, шпигунів, диверсантів, бойовиків членів терористичних груп і організацій, представників ЗМІ, що розпалюють сепаратистські настрої і закликають до тероризму завдали непоправної шкоди життю і здоров'ю тисяч українських громадян, а також завдали і завдають колосальної шкоди національній економіці, за що, на думку МВС, повинні нести не тільки відповідальність у вигляді позбавлення волі, а й матеріальну, майнову відповідальність у вигляді конфіскації майна і грошових коштів", - підкреслив Аваков.

За його словами, МВС розробило законопроект про внесення змін до Кримінального Кодексу, який просить підтримати всі міністерства і відомства і всіх народних депутатів - патріотів України.

Конфіскацію майна і грошових коштів пропонується внести в наступні статті Кримінального Кодексу:

Ст. 109 КК - дії, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу і повалення державної влади України;
Ст. 110 КК - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
Ст. 111 КК - державна зрада;
Ст. 113. КК - диверсія;
Ст. 114. КК - шпигунство;
Ст. 258 КК - тероризм;
Ст. 258-1 КК - втягнення у вчинення терористичного акту;
Ст. 258-2 КК - публічні заклики до вчинення терористичного акту;
Ст. 258-3 КК - створення терористичної групи чи терористичної організації;
Ст. 258-4 КК - пособництво у вчиненні терористичного акту;
Ст. 260. КК - створення незаконних збройних формувань;
Ст. 261. КК - напад на об'єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих: хімічні, радіоактивні, біологічні чи вибухові речовини.

Попередня класифікація груп осіб, які повинні нести кримінальну відповідальність і підпадати під дії санкцій у разі винесення обвинувального вироку суду, що вступив в законну силу.

1. Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також депутати місцевих рад і депутати Верховної Ради, які закликали до розколу України, що сприяли організації так званого "референдуму" 16 травня, а також сприяють терористичним і сепаратистським акціях на всій території України;

2. Всі "міністри" та інші посадові особи ЛНР і ДНР, що займають свої "посади", починаючи з 6 квітня 2014 року;

3. Керівники та члени незаконних збройних формувань, що діють проти інтересів України;

4. Всі депутати Верховної Ради Автономної республіки Крим, які голосували за від'єднання Криму від України, а також посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування АРК, які брали активну участь в організації та проведенні "референдуму" про відділення Криму від України;

5. Представники засобів масової інформації (як українські, так і зарубіжні), які закликають до сепаратизму, організації терористичних актів і збройного протистояння проти законної української влади;

6. Посадові особи, у тому числі депутати всіх рівнів Російської Федерації та інших держав, які закликають до війни з Україною і публічно закликають до порушення територіальної цілісності України;

7. Українські та зарубіжні фізичні та юридичні особи, що спонсорують тероризм і сепаратизм на території України.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини