RU

Саміт Україна-Євросоюз: підсумкова заява

25.02.2013, 15:45
Саміт Україна-Євросоюз: підсумкова заява - Фото
Віктор Янукович, Герман Ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозу (фото - pravda.com.ua)

У Брюсселі за участі президента України Віктора Януковича, голови Європейської ради Германа Ван Ромпея та голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу відбувся саміт Україна - Євросоюз.

Як передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, за підсумками переговорів сторони прийняли спільну заяву, що складається з 16 актуальних питань українсько-європейських відносин.

У пункті три підсумкової заяви йдеться, що лідери підтверджують свою відданість підписанню вже парафованої Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, як тільки будуть продемонстровані рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах, зазначених під час саміту Україна-ЄС у 2011 році, якщо можливо, до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року.

Європейські лідери висловили повну підтримку працюючій в Україні спостережній місії Європарламенту, очолюваній колишнім президентом Європейського парламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі
Олександром Квасневським, включаючи необхідність розгляду судових справ, що становлять особливий інтерес.

Глави ЄС наголосили, що верховенство права з незалежною судовою системою є найважливішим елементом фундаменту Угоди про асоціацію, як було сказано в спільній заяві на саміті в грудні 2012 року. Глави обговорили ключові моменти судової реформи в Україні, а також привітали набуття чинності новим Кримінально-процесуальним кодексом, новим законом про адвокатуру, а також впровадження Національного превентивного механізму проти тортур. Представники ЄС особливо підкреслили важливість їх ефективної реалізації і необхідність проведення повномасштабної судової реформи відповідно до європейських стандартів.

Україна також висловила зобов'язання щодо виконання судових рішень Європейського суду з прав людини, а також рекомендацій Ради Європи щодо умов утримання під вартою та надання медичної допомоги особам в ув'язненні.

Крім того, сторони взяли до уваги заяви Європейського парламенту і Верховної Ради щодо взаємної інтеграції та підкреслили важливість імплементації всіх рекомендацій ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні.

Європейські лідери привітали підписання меморандуму про угоду і договора про надання Євросоюзом Україні макрофінансової допомоги до 610 млн. євро, який доповнить майбутня угода між Україною і Міжнародним валютним фондом.

Також в заяві згадується газотранспортна система України. Євросоюз підкреслив надзвичайну важливість ГТС для країн Євросоюзу, запевнивши, що продовжить допомагати Києву в питаннях модернізації ГТС як частини європейської енергосистеми. Крім того, Брюссель зобов'язується допомогти Україні в питаннях виділення коштів на реконструкцію трубопроводу Уренгой-Помари-Ужгород. Також обидві сторони розраховують на продовження діалогу в рамках Енергетичного співтовариства.

Крім того, у спільній заяві ЄС привітав успіхи Києва на шляху лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Брюссель розраховує на продовження діалогу і виконання всіх умов для скасування віз українським громадянам.

Також Євросоюз висловив сподівання, що Україна на посаді глави ОБСЄ посилить вплив цієї організації в світі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини