RU

Саакашвілі має намір відстоювати право на громадянство України

01.08.2017, 17:03
Саакашвілі має намір відстоювати право на громадянство України - Фото
Міхеіл Саакашвілі
Міхеіл Саакашвілі має намір відстоювати своє право на громадянство України через суд і готовий приїхати в країну, щоб особисто захищати свою позицію в суді. Про це він заявив на онлайн-конференції, присвяченій темі позбавлення його громадянства України, передає кореспондент LIGA.net.

Саакашвілі також повторив свої попередні заяви, що розглядає позбавлення його громадянства як політичне переслідування.

Він не має наміру брати громадянство будь-якої іншої країни. "Україна мій дім, я хочу в неї повернутися і допомогти звільнити її від влади олігархів і корупціонерів", - сказав він.

На запитання кореспондента
LIGA.net про те, чи заповнював він сам анкету для отримання громадянства, яка потім стала підставою для скасування рішення про надання йому громадянства, Саакашвілі сказав, що він "досить кваліфікований юрист, щоб не робити дурних помилок". Він також стверджує, що опубліковані в мережі скани анкети заповнені і підписані не ним.

Перед початком прес-конференції журналістам були видані матеріали з хронологією отримання Саакашвілі громадянства України в 2015 році. Відповідно до цієї хронології, ще 31 березня 2015 року прокуратура України відповіла відмовою на запит Грузії в його екстрадиції, провівши перед цим перевірку і угледівши в відкритих проти нього в Грузії справах характер політичного переслідування. Указ про надання йому громадянства був підписаний Петром Порошенком тільки 29 травня. Це говорить про те, що державні служби України були повністю в курсі того, що проти Саакашвілі було порушено в Грузії кримінальну справу, але не розглядали тоді це як перешкоду для отримання ним громадянства.

У квітні 2015 року Україна відмовилася видати Саакашвілі, пославшись на те, що його переслідування в Грузії має не тільки правовий характер.

26 липня 2017 року ЗМІ писали, що Саакашвілі могли позбавити громадянства нібито через те, що при заповненні відповідних документів він не вказав інформацію про кримінальні справи, відкриті проти нього грузинською владою. Пізніше був опублікований документ Генпрокуратури, згідно з яким на момент отримання Саакашвілі українського громадянства офіційний Київ знав, що екс-президент Грузії є об'єктом кримінального переслідування з боку Тбілісі.

Читайте також: Саакашвілі: Я повернуся в Україну, коли буде мобілізація людей

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини