RU

ЄС закликає владу України не поспішати із законом про наклеп

20.09.2012, 15:54
ЄС закликає владу України не поспішати із законом про наклеп - Фото
8848466b28849c13292a83753d2f817a.jpg
Європейський Союз закликає українську владу не поспішати із внесенням змін до Кримінального кодексу, спрямованими на криміналізацію відповідальності за посягання на честь і гідність людини, тим більше під час виборчої кампанії. Про це заявили в Європейській комісії, зазначивши, що в Брюсселі обізнані про голосування в першому читанні відповідних поправок.

"Негативна оцінка, надана відповідними експертами парламенту, дає нам підстави для стурбованості щодо можливої невідповідності (пропонованих поправок, - ред.) зі свободою висловлювань, так само як і з зобов'язаннями, взятими Україною перед Радою Європи", - заявили в Єврокомісії, передає Інтерфакс-Україна.

У Єврокомісії відзначили, що їм відомо про те, що дані поправки також будуть оцінені експертами ОБСЄ та Радою Європи на їх відповідність європейським стандартам. "Ми очікуємо їх висновків, які повинні бути повністю прийняті до уваги (українською владою, - ред.). В той же час, ми закликаємо українську владу не поспішати в цій делікатній справі, особливо під час повноцінної виборчої кампанії", - підкреслили в Єврокомісії .

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект депутата фракції Партії регіонів Віталія Журавського "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, що стосуються посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини". Документом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 145-1 "Наклеп".

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська 18 вересня опублікувала звернення до керівництва парламенту, в якому зазначила, що запропоновані законопроектом санкції є надмірними, і що вони можуть призвести до суттєвого обмеження свободи слова та можуть мати стримуючий ефект в діяльності засобів масової інформації.

Міжнародна організація Репортери без кордонів закликала Верховну Раду відхилити у другому читанні цей проект закону. Представники ряду журналістських організацій України вважають, що законопроект має бути знятий з розгляду Верховної Ради, ні про які поправки до нього мова йти не може.

Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський заявив, що вважає передчасним прийняття закону про наклеп. Представник президента у Верховній Раді, народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко висловив сумнів в актуальності даного законопроекту, в особливості, напередодні парламентських виборів.

Українська опозиція і громадські організації вважають, що даний законопроект продовжує тенденцію згортання свободи слова в Україні.

У той же час, Журавський розповів, що керувався європейським досвідом при розробці законопроекту і заявив, що не буде його знімати з розгляду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини