RU

ЄС вимагатиме від України декриміналізації: проект резолюції

23.05.2012, 11:01
ЄС вимагатиме від України декриміналізації: проект резолюції - Фото
d378fe31ae03e8c4b9fcdadabc8d21d1.jpg
Україні  відкриють шлях до Європи і розблокують підписання угоди про асоціацію, якщо українська влада проведе декриміналізацію політичних рішень і припинить переслідування опозиції. Це умова прописана в проекті резолюції щодо України, голосування по якому відбудеться в четвер.

Як повідомляє Комерсант-Україна, вчора в Європарламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні. Депутати погодили спільний проект резолюції, що виключає можливість підписання і ратифікації угоди про асоціацію до перегляду політично мотивованих вироків і декриміналізації політичних рішень. Об'єктом критики стала не тільки українська влада, а й група європейських соціал-демократів, партнером якої є Партія регіонів. Представники соціал-демократів пообіцяли розірвати договір про співпрацю з ПР, якщо до кінця року не побачать істотного поліпшення ситуації з демократією в Україні.

Закриваючи дискусію, єврокомісар Штефан Фюле попросив депутатів Європарламенту виважено підійти до опису ситуації в Україні. "Ситуація насправді не чорно-біла, але нам не можна допускати компромісів у питаннях дотримання наших цінностей", - зазначив комісар.

За підсумками дебатів депутати погодили проект резолюції, який буде зареєстрований в секретаріаті Європарламенту і винесений на голосування в четвер. Документ містить безліч претензій і вимог до української влади, але менш емоційний порівняно з торішніми резолюціями. Зокрема, про президента Віктора Януковича і його ролі в проблемах взаємин України та ЄС у цьому документі зовсім не згадується.

У підсумковому проекті залишилася рекомендація до тих європейських політиків, які вирішать відвідати матчі Євро-2012 в приватному порядку: "домагатися побачення з політичними затриманими" і не відвідувати VIP-трибуни. При цьому автори документа підкреслюють, що це не є бойкотом чемпіонату.

В результаті вчорашніх дебатів посилилися вимоги Європарламенту до майбутніх парламентських виборів в Україні. Проект не тільки "закликає владу прояснити до початку кампанії ситуацію з ув'язненими, яким винесено вирок у політично мотивованим справах", а й кілька разів констатує неприпустимість неучасті у виборах засуджених лідерів опозиції. Одним з перших пунктів резолюції пропонується записати вимогу змінити Кримінальний кодекс таким чином, щоб це дозволило вирішити існуючу проблему.

Але головним положенням документа є список умов для розблокування підписання і ратифікації угоди про асоціацію. У цей список, крім абстрактних положень про "покращення ситуації з дотриманням прав людини, верховенства права і демократії", внесено більш конкретні вимоги - "декриміналізувати відповідальність за політичні рішення" і "покласти край практиці приборкання політичної опозиції".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини