RU

ЄС і Україна сьогодні підпишуть політичну частину асоціації

21.03.2014, 09:41
ЄС і Україна сьогодні підпишуть політичну частину асоціації - Фото
c5b40ef522688baaed31ff0a12419222.jpg
Європейський союз і Україна сьогодні підпишуть угоду про асоціацію. З європейської сторони свій підпис поставить президент Європейської ради Херман ван Ромпей, з української - прем'єр-міністр  Арсеній Яценюк.

Очікується, що сторони підпишуть преамбулу і дві глави угоди про асоціацію. У преамбулі угоди визначаються цілі асоціацію між Україною та ЄС, серед яких - поступове зближення сторін, посилення політичного діалогу, збереження і зміцнення миру і стабільності в регіональному та міжнародному вимірах, посилення економічних, торговельних відносин, а також співпраці у сфері юстиції, свободи та безпеки.

Перший розділ складається з двох статей і визначає загальні принципи угоди, серед яких повага прав людини  верховенство права, повага суверенітету і територіальної цілісності, а також принципи ринкової економіки.

Другий розділ угоди стосується політичного діалогу і складається з 9 статей. Ними, зокрема, визначається необхідність посилення політичного діалогу, визначаються формати такого діалогу, стверджується необхідність посилення діалогу та співробітництва у сфері зовнішньої політики та політики безпеки. Крім того, передбачається ратифікація та імплементація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду, активізація двосторонніх зусиль для розширення стабільності, безпеки і демократичного розвитку у спільних сусідів, посилення співпраці з попередження конфліктів, а також співробітництва в нерозповсюдження зброї масового ураження, робота над подальшим роззброєнням і боротьбою з тероризмом.

Таким чином, в пропонований до підписання пакет не увійшли п'ять розділів: про співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки, про торгівлю і торговельні відносини, про економічне та галузеве співробітництво, про фінансове співробітництво та боротьбу з шахрайством і розділ, присвячений загальним і інституціональним положенням.

Вчора Яценюк заявив, що Україна буде готова підписати економічну частину угоди про асоціацію з ЄС після президентських виборів в Україні, але фактично Київ уже зараз починає процес економічних зрушень.

За його словами, було прийнято "єдино правильне рішення спочатку підписати політичну частину угоди - отримати від Європейського Союзу відкритий ринок для українських товарів, ще раз в Україні і в Європі провести консультації щодо відкриття українського ринку для європейських товарів і далі підписати другу частину".

У четвер Комітет з питань зовнішньої торгівлі Європарламенту підтримав скасування імпортних мит на товари з України. В українському уряді кажуть, що можливість заходу на європейський ринок і несплата відповідних імпортних мит дасть українській економіці можливість отримати понад $400 млн. за перший рік.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини