ЄС тримає курс на Україну: повний текст заяви Дональда Туска

17.03.2016, 15:02
ЄС тримає курс на Україну: повний текст заяви Дональда Туска - Фото
Дональд Туск (фото - EPA)

ЄС підтримує зусилля України, спрямовані на реформи, вирішення політичної кризи і виконання мінських угод, зазначив глава Євроради

У Брюсселі сьогодні, 17 березня, відбулася зустріч президента Петра Порошенка, голови Європейської ради Дональда Туска і глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера.

Президент України передав європейським лідерам списку санкцій "список Савченко". Він подякував Юнкеру і Туску за їх чітку позицію щодо українських заручників, яких утримує Росія.

На зустрічі, в числі іншого, Юнкер повідомив, що пропозиції щодо імплементації безвізового режиму з ЄС для України будуть оголошені в наступному місяці.

Голова Євроради опублікував на офіційному порталі ЄС свою заяву за підсумками зустрічі. Нижче - повний текст заяви.

"Коли ми зустрічалися минулого разу в грудні, я пообіцяв, що Європа буде тримати курс на Україну, і я попросив від України того ж. Ми тримаємо слово.

Угода про глибоку та всеосяжну зону попередньо вступила в силу, і це буде сприяти поліпшенню економіки України та зміцненню програми економічних реформ.

Завтра виповнюється два роки з моменту незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією. Я запевнив президента Порошенка, що ми і далі будемо дотримуватися своєї політики невизнання анексії.

Ми продовжуємо підтримувати дипломатичні зусилля, спрямовані на реалізацію мінських угод. Потрібні подальші рішучі заходи. Наші економічні санкції проти Росії як і раніше прив'язані до повного виконання мінських угод.

Ми також обговорили питання Надії Савченко, яка все ще перебуває в незаконному ув'язненні в Росії. Дозвольте мені в цьому контексті повторити заклик ЄС до її негайного звільнення, поряд з Сєнцовим і всіма іншими незаконно затриманими громадянами України.

Президент Порошенко також визначив заходи щодо подолання нинішніх політичних труднощів усередині України. Я сподіваюся, що незабаром буде знайдено рішення, що дозволяють Україні продовжувати реформи, яких вимагає український народ. Пакет (умови - ред.) МВФ повинен бути виконаний в повному обсязі і ЄС підтримує ваші зусилля по проведенню реформ.

Я також радий відзначити вжиті подальші кроки щодо лібералізації візового режиму. Після позитивної доповіді Комісії в грудні, Україна прийняла ключові заходи для виконання невиконаних зобов'язань. Я сподіваюся, що незабаром стануть можливими кроки до завершення цього процесу.

Тепер дозвольте мені зробити кілька коротких зауважень по зустрічі Європейської ради. Основна увага зосереджена на досягненні згоди про наше подальше зміцнення співпраці з Туреччиною. У міру того, як переговори активізуються і ми просуваємося до складних питань, я хочу нагадати три основних принципи, які спрямовують нашу роботу. По-перше, угода має бути прийнятною для всіх 28 держав-членів, незалежно від їх розміру. По-друге, угода повинна повністю відповідати законам ЄС і міжнародним правом.

І по-третє, вона має сприяти ефективному вирішенню міграційної  кризи і внести вклад в нашу всеосяжну стратегію, яка включає повернення до Шенгенського прикордонного кодексу, скасування вільного пропуску біженців через кордони ЄС, гуманітарну допомогу для Греції, підтримку Західних Балкан і, звичайно, зміцнення співпраці з Туреччиною.

Тільки за умови спільної скоординованої і спокійної роботи ми доб'ємося успіху. Я зберігаю обережний оптимізм, але, чесно кажучи, в ньому більше обережності, ніж оптимізму".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами