RU

ЄС і США вирішують за Україну,Росія цього не прийме -глава МЗС РФ

13.02.2014, 11:37
ЄС і США вирішують за Україну,Росія цього не прийме -глава МЗС РФ - Фото
Сергій Лавров (фото - ЕРА)
Російський міністр закордонних справ Сергій Лавров називає причиною протистояння в Україні неспроможну політику "Східного партнерства" ЄС, а також втручання США та ЄС у внутрішні справи України, але ще бачить шляхи виходу з кризи як в Україні, так і у відносинах ЄС-Россія. Про це він розповідає у статті "У розумінні ЄС і США "вільний" вибір за українців вже зроблений", опублікованій в Комерсант-Україна.

Міністр визнає, що Україна стала яблуком розбрату у відносинах ЄС і Росії. На його думку, причиною стала неспроможність політики "Східного партнерства" ЄС, яка задумувалася як допомогти в модернізації сусідів Росії, а стала вимогою для них зробити вибір на користь однієї з інтеграційних альтернатив.

"Приймаєте європейський вибір, значить, виконуйте всі розпорядження Брюсселя, навіть у тому випадку, якщо вони не узгоджуються з уже наявними зобов'язаннями, в тому числі в рамках СНД", - пояснив суть російських претензій до політики ЄС Лавров. "Такий підхід суперечить логіці дій, спрямованих на стирання розділових ліній в Європі, яка закріплена, в тому числі в документах ОБСЄ, і схожий на черговий раунд спроб пересунути ці лінії на Схід", - робить висновок російський дипломат.

"Російське дипломатичне відомство було прикро вражене, коли довідалося, що вільний вибір означає в очах чиновників з США та ЄС вибір на користь Європи", - повідомляє Лавров. Він також упевнений, що Україна поставила перед хибним вибором: Україні ніхто не надає перспективу членства в ЄС і йдеться лише про "торгову експансію ЄС", а також про спробу включити Україну в "свій мгеополітичний простір".

Відносно протестів проти адміністрації Януковича, російський міністр заявляє, що інтеграційний вибір українського керівництва може бути оскаржене незадоволеною частиною суспільства, але в рамках Конституції. Протести на Майдані, за його словами, є, виразом думки кількох тисяч "маніфестантів", які ЗМІ намагаються представити як "глас народу".

"Не можна не бачити, що в діях антиурядових сил на Україні все активніше проявляються націоналістичні, екстремістські настрої, антиросійська риторика певних кіл замикається з антисемітськими, расистськими закликами", - зазначив Лавров. Міністр крім опозиції, союзної західним державам, сили, які ніким не контролюється, не приймають цивілізовані норми поведінки, не мають нічого спільного з європейською культурою.

Спроба зробити швидкий інтеграційний вибір для України на користь однієї з альтернатив обернеться розривом внутрішніх зв'язків в країні. Лавров порівнює Україну зі скляним будинком, в якому не потрібно кидатися камінням.

У статті Лавров також пояснює пріоритети російської зовнішньої політики щодо ЄС. Він пише, що метою Росії є створення єдиного економічного та гуманітарного простору від Лісабона до Владивостока, де буде можливо вільне переміщення людей і товарів. Цей процес повинен здійснюватися шляхом поступового зближення стандартів ЄС та Євразійського економічного союзу. Саме тому президент Росії  Путін  пропонує з 2020 року створити Зону вільної торгівлі між Євразійським союзом та ЄС.

Безконфліктне вирішення кризи в Україні, буферній країні, таким чином, залежить від бажання ЄС враховувати інтереси Росії. Конфлікти між ЄС і Росією Лавров називає  примітивним перетягуванням канату", тому ЄС потрібно шукати інші підходи щодо Росії. Зближення ЄС і Росії має підкріплюватися загальними цінностями.

Лавров назвав цінності ЄС, які просуваються з месіанською наполегливістю і які Росія ніколи не прийме. "Маю на увазі, зокрема, моральний релятивізм, проповідь вседозволеності і гедонізму, зміцнення позицій войовничого атеїзму, відмову від традиційних цінностей, які протягом багатьох століть становили моральну основу людського розвитку", - зазначив міністр.

"Можна сказати, що відносини Росії і Євросоюзу підійшли до свого роду моменту істини", - резюмував міністр. Підходяща модель відносин ЄС-Росія, на його думку, виражена в доповіді Комісії з європейських справ Сенату Франції . "Європейський союз повинен бути ключовим гравцем в модернізації російської промисловості і в реалізації проектів облаштування східних територій Росії", - говоритися в цій доповіді.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини