RU

ЄС спростовує пропаганду української влади проти асоціації

31.12.2013, 13:40
ЄС спростовує пропаганду української влади проти асоціації - Фото
5085c665fb6719fbea8d5fbfd2c00bb7.jpg
Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Представництві ЄС в Україні, за останні дні відносини ЄС і України, в тому числі угода про асоціацію, були предметом цілого ряду публічних коментарів. "Ми стурбовані тим, що деякі озвучені цифри, неточно відображають справжні вигоди, які угода про асоціацію принесла б Україні, і існують серйозні непорозуміння про ступінь повноважень ЄС", - сказали в представництві.

"Ми сподіваємося, що наведені нижче факти допоможуть прояснити деякі з непорозумінь з асоціацію та зону вільної торгівлі, рішення про яку було прийнято одноголосно урядом України від 18 вересня 2013 року", - сказано в повідомленні.

1. Перспектива членства в ЄС для України

Відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз, будь-яка європейська країна, яка поважає принципи, на яких заснований ЄС, може подати заявку на членство. Членство вимагає, щоб країна - кандидат мала інститути, що гарантують демократію, верховенство права, права людини і повагу і захист меншин, а також мала реально працюючу ринкову економіку і була здатна самостійно впоратися з конкурентним тиском і силами ринку в рамках Союзу. Подавати чи не подавати заявку на вступ до ЄС є рішенням кожної окремої країни.

Асоціація є кроком вперед у процесі і дозволяє кожній країні зважити, чи варто просуватися далі . "Ми беремо до відома останні опитування громадської думки, які показують, що більшість українців підтримує майбутнє членство в ЄС", - сказано в повідомленні.

2. Можливі втрати для української економіки у разі підписання асоціації

Деякі цифри, які цитують, жодним чином не відображають справжні вигоди тісних зв'язків з ЄС для України. Досвід країн Центральної Європи показує, що асоціація з ЄС приносить користь обом сторонам. Економіки виросли і залучили іноземні інвестиції. Стимуляція внутрішніх інвестицій призвела до підвищення конкурентоспроможності і дозволила забезпечити швидке зростання торгівлі. Відкриті ринки зробили ці країни менш уразливими до коливань на світових ринках.

Зона вільної торгівлі з ЄС пропонує Україні доступ на ринок ЄС, без шкоди для традиційної торгівлі або співробітництва з Росією. Так само, як великі компанії ЄС продають свою продукцію на різних ринках по всьому світу, українські виробники могли б продовжувати продавати свої товари на російському ринку, в той же час шукаючи нові можливості на загальному ринку ЄС, який являє собою більше 22% світової економіки.

3. Одностатеві шлюби

ЄС не встановлює закони щодо сім'ї і не втручається в питання моралі. Це залишається в повноваженнях національних урядів. У той час як деякі члени ЄС вирішили узаконити одностатеві шлюби, в інших країнах шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою. Україна узгодила з ЄС ряд законів, які повинні бути прийняті з метою забезпечення лібералізації візового режиму. Туди включені закони проти дискримінації, але вони не мають нічого спільного з правилами, які регулюють шлюбні відносини. Замість цього, для просування по шляху до лібералізації візового режиму, потрібно, щоб Україна прийняла закони проти всіх типів дискримінації на робочому місці, аналогічні правилам ЄС у цій галузі.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україні необхідна фінансова допомога в розмірі 20 мільярдів євро для компенсації втрат у разі підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Більш того, Азаров не виключає банкрутство України, якби вона підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом у Вільнюсі і пішла на виконання умов Міжнародного валютного фонду.

Також на мітингу Партії регіонів на Європейській площі Азаров заявив, що ЄС вимагає від України узаконити одностатеві шлюби. "Ми повинні прийняти закон про рівність сексуальних меншин. Готове наше суспільство? Наші церкви виступають проти", - сказав він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини