RU

ЄС рекомендує Україні новий Кабмін, вибори і нову Конституцію

11.02.2014, 16:11
ЄС рекомендує Україні новий Кабмін, вибори і нову Конституцію - Фото
ff25d98cb859f71e33364473ea9eb40b.jpg
Новий уряд України, конституційна реформа та підготовка до вільних і справедливих президентських виборів здатний повернути Київ на шлях реформ. Про це сказано у висновку щодо ситуації в Україні, який приняла Рада міністрів Європейського союзу у закордонних справах 10 лютого. Повний текст висновку з п'яти пунктів оприлюднений на сайті представництва ЄС в Україні.

Як зазначається в рішенні, ЄС в свою чергу готовий надати експертну підтримку Києву у всіх сферах, де це може бути корисно і спонукає Україну звернутися за допомогою до міжнародних організацій - зокрема, Рада Європи, ОБСЄ та ООН.

"ЄС з великою тривогою стежить за ситуацією і політичною кризою в Україні і готовий швидко відреагувати на будь-яке її погіршення", - наголошується в тексті висновку.

Європейські міністри закликали всі сторони конфлікту в Україні утриматися від насильства і відмежуватися від радикальних дій, а українська влада повинна прийняти всі необхідні заходи для поваги та захисту основоположних прав громадян України. Будь-які демонстрації повинні проходити мирно. Міністри ЄС закликали офіційний Київ негайно припинити навмисні атаки на організаторів та учасників мирних протестів, а також на журналістів.

У документі підкреслюється, що Рада ЄС продовжує закликати українську владу до проведення прозорого та неупередженого розслідування всіх актів насильства і притягнути винних до відповідальності. Атмосфера безкарності, яка зараз панує і робить можливим прояви насильства, повинна припинитися.

"Євросоюз закликає всі сторони до пошуку - через всеосяжний діалог - демократичного вирішення, яке відповідатиме прагненням українського народу. ЄС також закликає Україну до застосування міжнародних механізмів для розв'язання кризи. Новий всеосяжний уряд, конституційна реформа, яка поверне рівновагу сил, а також підготовка до вільних і справедливих президентських виборів - саме це здатне повернути Україну на шлях реформ... ЄС залишається вірним своїм зобов'язанням щодо підтримки курсу реформ в Україні. На основі нового уряду України, який би здійснював економічні та політичні реформи, ЄС готовий і надалі - спільно з міжнародним співтовариством і міжнародними фінансовими інститутами - здійснювати зусилля для допомоги Україні знайти життєздатний вихід з її складного економічного становища, у відповідності з чітко встановленими умовами. Рада ЄС запрошує Високого представника Європейського союзу і Європейської Комісії продовжувати свої зусилля для досягнення цієї мети", - наголошується в ув'язненні.

Рада міністрів ЄС підтвердила налаштованість підписати угоду про асоціацію з Україною, яка включає в себе створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, як тільки країна буде до цього готова.

У резолюції наголошується, що "угода про асоціацію не є кінцевою метою співпраці між ЄС та Україною".

Нагадаємо, раніше Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію на підтримку демократичних і європейських прагнень українського народу. За це рішення проголосувала переважна більшість конгресменів - 381, тільки двоє - проти.

Резолюція містить заклик до української влади поважати права людей, які протестують у Києві та інших містах на підтримку демократичного майбутнього своєї країни.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини