RU

ЄС різко попередив Росію з приводу України, - The Financial Times

21.08.2013, 10:35
ЄС різко попередив Росію з приводу України, - The Financial Times - Фото
Фото: ЕРА
ЄС у вівторок направив Росії різке попередження з приводу односторонніх і дискримінаційних торговельних обмежень, введених нею по відношенню до України у відповідь на спроби цієї колишньої радянської республіки налагодити більш близькі економічні зв'язки з Євросоюзом, - сказано в матеріалі The Financial Times.

У заяві представник ЄС Джон Кленсі заявив, що Брюссель ставить під питання підстави для обмеження Росією українського експорту. Він додав: "З точки зору ЄС будь-яка економічна загроза з Росії, спрямована проти України і пов'язана з можливим підписанням країною угоди про асоціацію з ЄС, неприйнятна".

Пізніше у вівторок Київ заявив, що Москва погодилася скасувати посилені і дорогі митні перевірки на українські експортні товари, що дало надію на вирішення конфлікту, який загрожував перетворитися на торговельну війну. "Російська сторона переконала нас, що, починаючи з сьогоднішнього дня, додаткові митні процедури застосовуватися не будуть", - повідомив український уряд ввечері у вівторок. Москва відмовилася надавати коментарі.

Українські компанії минулого тижня звинуватили російських митників в тому, що ті паралізували їх імпорт за допомогою перевірок, які могли призвести до мільярдів доларів збитків. Незвичайні прикордонні перевірки були сприйняті як спроби змусити Київ приєднатися до керованого Москвою Митного союзу, до якого входять деякі колишні радянські республіки.

У неділю радник російського президента
Володимира Путіна з розвитку Митного союзу Сергій Глазьєв повідомив: "Ми про всяк випадок готуємося до жорсткості митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самогубний крок, підписуючи угоду про асоціацію з ЄС".

Експорт України розділений між Росією, ЄС та іншими ринками, і економісти попереджають, що такі різкі торгові перепони могли б серйозно зашкодити економіці країни, заважаючи спробам вибратися з другої за п'ять років рецесії.

Президент України
Віктор Янукович намагався відкрити ринки своєї країни, водночас зберігаючи економічні відносини з Росією та іншими радянськими республіками. Однак геополітичне "перетягування канатів" з приводу України ускладнило балансування між Заходом і Сходом.

Залучений обширним споживчим ринком і природними ресурсами України Брюссель зацікавлений в більш близькому співробітництві з Києвом. Проте ЄС розчарований зниженням рівня демократії в країні в ході керівництва Януковича, що проявилося в арешті опозиційного лідера
Юлії Тимошенко. Євросоюз також роздратований прихильністю Києва до протекціоністської економічної політики.

За матеріалами
InoСМИ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини