RU

ЄС проти ідеї Києва про старі закордонні паспорта для АРК і ОРДЛО

09.06.2017, 13:11
ЄС проти ідеї Києва про старі закордонні паспорта для АРК і ОРДЛО - Фото
Хюг Мінгареллі
Ідея президента Петра Порошенка про введення закордонних паспортів старого типу для жителів тимчасово окупованих Росією територій України не знайшла відгуку в Європейському Союзі, який вважає її контрпродуктивною. Про це заявив посол ЄС в Києві Хюг Мінгареллі, пише  Європравда.

Дипломат зазначив, що безвізовий режим має запрацювати для всіх без винятку категорій громадян України, які отримали біометричні паспорти. Пізніше в Мінгареллі пояснив, що метою такого коментаря було "послати сигнал" представникам української влади.

"Я зазначив, що  йдеться про всіх українців, оскільки звучали пропозиції окремих посадових осіб України про те, щоб жителі Криму і ОРДЛО не отримували паспорти, необхідні для безвізового режиму. Це суперечить підходу ЄС. Я хочу підкреслити, що право на безвізові подорожі в ЄС повинні отримати всі громадяни України незалежно від того, де вони проживають", - пояснив він.

Посол сказав, що вже повідомляв українській владі про таку позицію ЄС, не уточнивши, кому саме і якою була реакція у відповідь.

Читайте також: МЗС: Безвізовий режим не дає права на роботу в ЄС

Українці зможуть в'їжджати без віз в наступні країни ЄС: Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Жителі ОРДЛО і тимчасово окупованого Криму зможуть скористатися безвізовим режимом без додаткових умов.

Читайте також: Безвізовий режим Україна - ЄС: як це буде, які документи

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини