ЄС продовжив санкції проти Росії до 2017 року

01.07.2016, 15:00
ЄС продовжив санкції проти Росії до 2017 року - Фото
75b3322568f46820edad87dbfe00122a.jpg

Економічні санкції проти РФ будуть діяти ще півроку

Сьогодні Рада ЄС продовжила економічні санкції проти Росії до 31 січня 2017 року. Про це йдеться в офіційному повідомленні відомства.

"1 липня 2016 року Рада ЄС продовжила термін дії економічних санкцій, які стосуються окремих секторів російської економіки, до 31 січня 2017 року», - наголошується в заяві.

Санкції проти Росії були введені 31 липня 2014 року. У березні 2015 року Європейська Рада пов'язала термін дії санкцій з виконанням мінських угод.

"У зв'язку з тим, що мінські угоди не були виконані повністю до 31 грудня 2015 року, Рада ЄС продовжила санкції до 31 липня 2016 року. Оцінивши реалізацію мінських угод, Рада ЄС вирішила продовжити термін дії санкцій ще на шість місяців, до 31 січня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Економічні санкції, які були продовжені даним рішенням, зокрема, включають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для 5 російських фінансових інститутів з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних фірм;

- накладення імпортного та експортного ембарго на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих технологій та послуг, що мають стратегічне значення, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

На додаток до цих економічних санкцій діють інші обмежувальні заходи ЄС, введені у відповідь на кризу в Україні. Вони включають:

- індивідуальні обмежувальні заходи, що включають заборону на видачу віз і заморожування активів, в даний час діють до 15 вересня 2016 року в відношенні 146 осіб і 37 організацій;

- обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, діють на території Криму і Севастополя до 23 червня 2017 року.

Рішення було схвалене в рамках письмової процедури. Згідно з правилами, всі рішення про продовження обмежувальних заходів приймаються одноголосно.

Екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляв, що санкції проти Росії будуть продовжені на півроку.

Європейський союз схвалив продовження санкцій проти Росії на шість місяців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами