RU

ЄС про угоду з Україною: Рано відкривати шампанське

04.04.2012, 14:14
ЄС про угоду з Україною: Рано відкривати шампанське - Фото
Жозе Мануель Пінту Тейшейра
В Євросоюзі вважають, що після парафування угоди про асоціацію ще рано відкривати шампанське, оскільки сьогоднішня ситуація в Україні може ускладнити подальший процес євроінтеграції. Про це сьогодні журналістам повідомив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Тейшейра вітає завершення технічного процесу підготовки угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, - це досягнення стало результатом тривалого процесу. "Однак, на жаль, ще не час відкривати шампанське, оскільки події, що відбуваються протягом останніх двох років, починають представляти труднощі для того, щоб можна було перейти до наступних кроків, які могли б забезпечити втілення в життя цієї угоди, зокрема, підписання угоди про асоціацію. А для цього необхідно одностайне рішення всіх країн Європейського Союзу й подальша ратифікація підписаної угоди у Верховній Раді Україні, парламентах країн ЄС і в Європарламенті ".

Тейшейра відзначив, що чотири роки тому, коли він починав свою роботу в Україні, найголовнішим викликом був початок переговорного процесу, особливо щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Це вважалося дуже складним технічним моментом.

"У той час ніхто не міг собі уявити, що ми зіткнемося з основними труднощами, що стосуються цієї угоди, після того, як ми завершимо те, що ми вважали найскладнішим - самі переговори. І ось сьогодні ми знаходимося в парадоксальній ситуації", - сказав він.

За його словами, раніше основна проблема полягала в тому, що при "помаранчевій" владі не було зрозуміло, хто саме повинен відповідати за переговори з ЄС - у президента були свої повноваження, у прем'єр-міністра - свої.

Тейшейра констатував, що в даний час повноваження різних гілок влади чітко визначені й зрозумілі, однак протягом останніх двох років у внутрішньополітичній ситуації в країні відбулися події, які продемонстрували погіршення щодо ключових цінностей Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше німецькі депутати Європарламенту Ребекка Хармс і Вернер Шульц заявили, що Євросоюз не підпише угоду про асоціацію з Києвом до виборів до Верховної Ради, які пройдуть в жовтні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини