RU

ЄС: Поки Москва не поверне Крим - відносини краще не стануть

11.06.2015, 16:46
ЄС: Поки Москва не поверне Крим - відносини краще не стануть - Фото
38e33c62b0e3c5698face762ab7fc862.jpg
Європейський парламент заявляє, що відносини між Європейським Союзом і Росією можуть бути нормалізовані тільки у випадку виконання нею мінських домовленостей і тільки після повернення Криму Україні. Про це йдеться в резолюції ЄП, прийнятій сьогодні Європарламентом, передає УНІАН.

У резолюції підкреслюється, що відносини з Росією мають в довгостроковій перспективі бути спрямовані на співпрацю, а не конфронтацію. Але в короткостроковій і середньостроковій перспективі, у зв'язку з відсутністю довіри до Росії відновлення співпраці повинне бути засноване, по-перше, на стратегічних гарантіях НАТО безпеки своїх східних країн, по-друге, на зміні російської політики щодо України.

Зокрема, йдеться про повне і безумовне виконання мінських домовленостей і повернення Криму Україні, і, таким чином, відновленні status quo і контролю української влади над територією країни в рамках міжнародних визнаних кордонів.

У зв'язку з цим депутати Європарламенту висловили переконання, що ЄС повинен продовжити та посилити дію санкцій проти РФ у разі невиконання російською владою мінських домовленостей, продовження дестабілізації ситуації на сході України та нелегальної анексії Криму. Тому європарламентарі закликають держави ЄС дотримуватися єдності в питанні санкцій проти Росії.

Крім того, Європарламент засудив пряму і непряму підтримку Росією терористів в Донбасі, в тому числі поставки їм зброї, озброєння і вербування, що "призводить до продовження війни".

"Європарламент стурбований повідомленнями про військові злочини, скоєні в регіоні, які контролюються підтримуваними Росією сепаратистами, у тому числі розстрілом цивільного пасажирського літака MH17 і настійно закликає РФ негайно вивести всі свої війська з території України і дотримуватися Мінські домовленості", - наголошується в резолюції.

Європарламент також закликав Росію і всі сторони "використати свій вплив, щоб зупинити бойові дії і запобігти подальшим військовим злочинам і новим жертвам".

"(ЄП) сподівається, що сторони будуть дотримуватися домовленостей про припинення вогню, щоб забезпечити час для переговорів з метою пошуку політичного рішення і висловлює стурбованість з приводу численних свідчень про порушення угод російською стороною і сепаратистами", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 10 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій зазначалося, що при нинішніх діях Росії Європейський Союз не може розглядати можливості відновлення з нею нормальних відносин, а змушений "якомога швидше розробити терміновий план протистояння політиці агресії і розколів, яку веде Росія".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини