RU

ЄС перейде до другого етапу спрощення візового режиму з Україною

23.05.2014, 15:18
ЄС перейде до другого етапу спрощення візового режиму з Україною - Фото
Сесілія Мальмстрьом (фото - delfi.lv)
Комісар Європейського Союзу з питань внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем запропонує Єврокомісії перейти до другого етапу плану дій щодо лібералізації віз з Україною. Про це йдеться в її заяві, поширеній сьогодні прес-службою Єврокомісії.

Комісар, зокрема, зазначила, що Україна почала просуватися вперед по шляху лібералізації віз, прийнявши в останні кілька місяців необхідні законодавчі рішення. "Я запропоную моїм колегам в комісії, щоб ми рухалися до другої фази, на якій ми будемо перевіряти реалізацію цих правил", - зазначила Мальмстрем.

Вона підкреслила, що аналіз прийнятих змін до законодавства з питань безпеки документів, надання притулку, боротьби з тероризмом, протидії дискримінації та захисту персональних даних, показує, що Україна здатна досягти цілей першого етапу плану дій щодо лібералізації візового режиму, повідомляє ЄС-плюс.

Комісар привітала зусилля і політичні зобов'язання українського уряду. "Але складна робота не закінчена. Україні потрібно буде продемонструвати, що всі ці правила ретельно реалізуються, зокрема, що стосується дискримінації, де ми очікуємо повного завершення реформи рамкової захисту", - підкреслила комісар ЄС.

ЄС надав Україні план дій щодо лібералізації віз 22 листопада 2010 року. Цей план складається з двох етапів. На першому необхідно внести законодавчі зміни, а на другому - забезпечити їх реалізацію на практиці.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко висловив думку, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом вже в 2014 році. "Україна виконала всі юридичні вимоги щодо гармонізації вітчизняного законодавства з нормами ЄС і готова перейти до другого етапу лібералізації візового режиму з країнами Євросоюзу. Фактично ми вийшли на фінішну пряму в питанні безвізового режиму з ЄС і є всі шанси вирішити це питання до кінця року", - підкреслив він.

Також нагадаємо, що Верховна Рада на початку травня прийняла чотири закони, необхідних для спрощення візового режиму для України з країнами Євросоюзу.

Влада України і представники ЄС раніше заявляли, що після прийняття даних законів України отримає можливість оформити безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже на початку 2015 року.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини