RU

ЄС не треба пауза в підписанні асоціації з Україною, - Тейшейра

30.05.2012, 13:09
ЄС не треба пауза в підписанні асоціації з Україною, - Тейшейра - Фото
Жозе Мануель Пінту Тейшейра
Європейський Союз не має наміру брати паузу перед підписанням Угоди про асоціацію з Україною. Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю газеті Комерсант-Україна

Так, нагадав посол, президент України Віктор Янукович "сказав, що ЄС хоче взяти паузу". "Але це не так! Як я розумію, пан Янукович зробив цю заяву, оскільки розуміє, що ЄС на поточний момент не буде готовий підписати цю угоду, якщо таке питання буде поставлене. Але це не означає, що ми хочемо щось відкладати. До чого нам пауза? " - сказав він.

Посол зазначив, що сьогодні немає ні найменших сумнівів у важливості угоди для обох сторін. "Інша справа, в Україні є певні люди, для яких ця угода невигідна. І ось вони справді нічого не втрачають, якщо з'являється пауза", - сказав Тейшейра.

Говорячи про можливу ізоляцію України, посол зазначив, що не може "визначати початок або кінець ізоляції", а також не може від імені ЄС говорити про її існування. "Як ви знаєте, країни-члени ЄС дотримуються різних позицій з цього питання. Але в переважної більшості не склалося позитивної думки про процеси, що відбувалися в Україні в останні два роки, і тому сьогодні вони приймають відповідні рішення", - сказав Тейшейра.

Підводячи підсумки свого перебування на даній посаді, посол також зазначив, що розчарований. "Чотири роки тому ми розраховували до 2012 року не тільки завершити переговори, але й ввести в дію Угоду про асоціацію, очікували істотного прогресу в проведенні реформ. Ми планували надавати Україні бюджетну підтримку й бачити результат нашої допомоги. І, нарешті, розраховували на певний рівень поваги європейських цінностей - демократії, прав людини верховенства права. На жаль, сьогодні ситуація виглядає по-іншому. Тому я можу сказати, що очікування далеко не виправдалися - і мої особисті, і Євросоюзу ", - сказав Тейшейра.

Нагадаємо, незабаром голову представництва ЄС в Україні Тейшейру змінить Ян Томбінській.

Досьє на Жозе Мануеля Пінту Тейшейру
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини