RU

Сім'ї затриманих в Україні солдат ГРУ взято "під ковпак" ФСБ

19.05.2015, 12:16
Сім'ї затриманих в Україні солдат ГРУ взято
Сержант Олександр Алєксандров і капітан Євген Єрофєєв

Родичі двох затриманих в Україні оперативників 3-ї бригади спецназу ГРУ ГШ ЗС Росії знаходяться "під ковпаком" Федеральної служби безпеки Росії. Про це йдеться в статті "Росіяни своїх кидають".

Зараз російські військовослужбовці під охороною українських спецслужб знаходяться в одному з київських госпіталів. Кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ вдалося з'ясувати, що вони повністю захищені від контактів із зовнішнім світом з метою не допустити ліквідації російськими спецслужбами, які можуть спробувати або усунути свідків злочинів російського командування, або переконати дотримуватись вигідної агресору схеми поведінки.

"Попередньо відомо, що актуальна документація про зв'язки затриманих із ГРУ на території Росії знищена "ще вчора", а їхні родичі - "під ковпаком "Федеральної служби безпеки Росії", - йдеться в статті.

Повідомляється, що російські військовослужбовці дають ґрунтовні свідчення щодо їх участі в російсько-українській війні. Слідство, яке веде Служба безпеки України, готує матеріали справи для передачі до суду. На думку кількох співрозмовників в силових органах, обом російським солдатам загрожує довічне ув'язнення, а перше судове засідання може відбутися вже в найближчі два тижні.

"Розглядаємо варіант щиросердного зізнання. У цьому випадку, швидше за все, після публічного судового процесу обидва зможуть повернутися відбувати термін в Росії, якщо Москва піде на угоду і обміняє всіх заручників, включаючи Надію Савченко та інших українців, утримуваних в російському полоні. Але тільки після публічного суду", - зазначило ЛІГАБізнесІнформ високопоставлене джерело у владі.

В даний момент, кажуть співрозмовники, російські військовослужбовці з подивом отримують інформацію про те, що насправді "їх в Україні немає". Вони не вважають себе "колишніми військовими", як заявляє російське командування, обурені розгоном мітингу за участю, можливо, когось із їхніх родичів в Тольятті і попередньо готові дати свідчення в суді проти російської влади. У найближчі дні з ними проведуть зустріч представники ОБСЄ. Офіційна влада України має намір зробити судовий процес над російськими військовослужбовцями максимально публічним.

Тим часом, кажуть джерела в Генеральному штабі Збройних сил України і в українській розвідці, російське командування в терміновому порядку шукає спосіб "вирішити ситуацію тихо".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини