RU

Сім українських дипломатів просять Януковича помилувати Тимошенко

19.04.2013, 11:18
Сім українських дипломатів просять Януковича помилувати Тимошенко - Фото
У загальній складності Янукович отримав вже близько 100 звернень про помилування Тимошенко
Відомі українські дипломати звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про звільнення від тюремного ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенкоо, повідомляє прес-служба ВО Батьківщина в п'ятницю.

Як повідомляє прес-служба політсили, під документом поставили свої підписи: Борис Тарасюк (міністр закордонних справ у 1998-2000, 2005-2007 рр., нині народний депутат), Петро Порошенко (міністр закордонних справ, 2009-2010, нині депутат), Валентин Наливайченко (заступник міністра закордонних справ у 2004-2005 рр., тепер депутат), Олег Білорус (перший посол України в США - в 1992-1994 рр., екс-віце-президент ПА ОБСЄ), Олександр Чалий (заступник міністра закордонних справ у 2009-2010 рр.), Володимир Василенко (надзвичайний і повноважний посол України у Великобританії в 1998-2002 рр.), Дмитро Павличко (поет, посол України в Словаччині в 1995-1998 рр., посол України в Польщі в 1999-2002 рр., Герой України).

"Виправлення недоліків правосуддя є одним з найважливіших повноважень голови держави, дієвим конституційним способом відновлення справедливості і повернення громадянину його законних прав і свобод", - наголошується у зверненні до президента.

"Відсутність рішення про звільнення Юлії Тимошенко для світової громадськості є свідченням недемократичності української влади та головною перешкодою для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - вважають дипломати.

Дипломати підкреслюють, що "звільнення Юлії Тимошенко означатиме припинення політичних репресій, відновлення верховенства права, повернення України до кола цивілізованих демократичних держав і дозволить, нарешті, реалізувати наш історичний європейський вибір".

Нагадаємо, Янукович взяв до уваги клопотання народних депутатів про помилування Тимошенко, яку вчора передали до Адміністрації Президента народні депутати-жінки від опозиції.

У квітні цього року Українська Гельсінська спілка з прав людини звернувся до президента з клопотанням про помилування Тимошенко, у квітні 2012 року - глави християнських церков. У березні минулого року з аналогічним клопотанням до нього звернулися герої України, представники української інтелігенції, письменники, митці, науковці та видатні громадські та політичні діячі. Крім того, під вимогою до Януковича звільнити Тимошенко підписалися більше 20 тис. громадян України.

В цілому за весь час ув'язнення екс-прем'єра президент отримав близько 100 звернень щодо її звільнення.

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини