RU

Сікорський розповів про подальші кроки Росії - Washington Post

22.04.2014, 09:20
Сікорський розповів про подальші кроки Росії - Washington Post - Фото
Радослав Сікорський (фото - commons.wikimedia.org)

"Володимир Путін хоче завадити Україні стати успішною європейською країною, що має угоду про асоціацію з ЄС. Для цього йому необхідно дестабілізувати Україну, порушити її електоральний календар і утруднити проведення економічних реформ", - заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в інтерв'ю The Washington Post.

"Україна має велике значення для жителів Заходу, тому що вперше після Другої світової війни одна європейська держава анексувала провінцію іншої європейської держави. Це має значення ще й тому, що це заперечення всієї нашої юридичної системи і міжнародних норм і угод, які ми вважали засадами миру", - говорить Сікорський.

"Не забувайте, що в Європі немає жодної країни, в якій не було б нацменшин. Якщо ми повернемося до їх захисту через зміну кордонів, ми знову опинимося в пеклі, яке пережили в XX столітті і ще раніше. Ось чому те, що Володимир Путін зробив в Криму, і те, що він робить зараз на сході України, є серйозною загрозою для всіх нас", - продовжив міністр.

На його думку, США повинні заспокоїти союзників у Центральній та Східній Європі, які роками попереджали про можливість такого сценарію. "У нас є американська база і бригада в Німеччині, є американські бази в Британії, Іспанії, Італії та Туреччині, але військова присутність в Польщі дуже обмежена", - скаржиться глава польського МЗС. Він обговорював питання про розміщення військ США в Польщі з держсекретарем США Джоном Керрі і командувачем військами НАТО в Європі генералом Філіпом Брідлавом. "Ми вважаємо, що після 15 років членства в НАТО і в світлі подій в Україні регіон заслужив пакет гарантій", - заявив польський політик.

Що стосується подальших дій Путіна, то російський президент гранично чесний у своїх словах, вважає глава польського МЗС: "Промова з приводу анексії Криму була впевненою і, на мій погляд, відповідаючою дійсності заявою про його нову зовнішню політику. Мені здається, він буде різким в стратегічному відношенні і гнучким в тактичному, враховуючи дії інших. Там, де він зіткнеться з опором, він відступить".

"Якщо вас цікавить моя думка - і саме це нам говорить російська сторона - вони задовільняться федералізацією України. Однак під федералізмом вони мають на увазі федералізм не американського, а боснійського зразка. Іншими словами, мова йде про переважний тиск на одну частину, яка може паралізувати все інше. І про те, щоб не дати Україні провести реформи і стати успішною державою, не вдаючись до вторгнення", - вважає Сікорський.

"Росія оголосила себе ревізіоністською державою, незадоволеною і готовою порушити політичний і юридичний консенсус, який встановився після Другої світової війни і холодної війни. Ось чому всі так стривожені. Найбільші побоювання з приводу заяв з Кремля повинні відчувати країни з численними російськими меншинами. Це Казахстан, Білорусь і, звичайно ж, Латвія. Однак перше, що ми зараз повинні зробити, це віддати собі звіт в тому, як йдуть наші справи з безпекою в Європі, і відмовитися від постмодерністських ілюзій про неможливість конфлікту", - зазначає дипломат.

Радослав Сікорський стверджує, що в 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Володимир Путін говорив про Україну як про штучне утворення, зібране зі шматків інших країн. "І так, ми отримали лист від віце-спікера російської Держдуми Володимира Жириновського, в якому Польщі пропонували забрати п'ять областей України. Він відправив такі ж листи Угорщині та Румунії зі схожими територіальними пропозиціями", - повідомив міністр. "Це було місяць тому, - уточнив міністр. - Ми відповіли йому, що не збираємося цього робити".

За словами Сікорського, 7% польського експорту відправляється в Росію: "Саме тому ми не хочемо вводити санкції проти Росії. Ми б воліли, щоб Росія припинила здійснювати дії, які роблять необхідним введення санкцій". При цьому польська енергетика лише на третину залежить від російських енергоносіїв. "Росія потребує наших грошей сильніше, ніж ми її газ", - вважає міністр.

думаю, Росія усвідомлює, що вона набагато сильніше взаємопов'язана з рештою світу, ніж вона вважала раніше... Геніальність полягає в тому, щоб знати, коли зупинитися. У Росії, ймовірно, достатньо ресурсів, щоб переварити Крим. Вся Східна і Південна Україна, на мій погляд, викличе у неї нетравлення", - підсумовує Сікорський.

За матеріалами
: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини