RU

Після Вільнюса: ЄС змінює формат програми Східного партнерства

07.02.2014, 17:23
Після Вільнюса: ЄС змінює формат програми Східного партнерства - Фото
Фото: ЕРА
Тринадцять країн-членів Євросоюзу підготували для обговорення проект розвитку програми Східне партнерство. У документі наголошується на необхідності співпрацювати з Києвом "в широкому політичному спектрі" і проводити політику відповідно з розвитком подій в Україні, де триває криза, що почалася після відмови влади підписати угоду про асоціацію з ЄС, повідомляє Радыо Свобода.

Питання про санкції проти українських чиновникі , відповідальних за розгін демонстрантів, до порядку денного обговорення документа поки не внесений.

Документ називає 20 тез "Східного партнерства" після Вільнюса" ( саміту, що відбувся в листопаді 2013 року, - ред.).

У проекті нової програми пропонується всім учасникам, окрім підписання угод про асоціацію з ЄС, обговорити так званий "Європейський пакет", в якому йтиметься про свободу пересування та візах, студентських обмінах, двосторонніх програмах і розширенні участі в громадських програмах ЄС.

У проекті рекомендовано прискорити процес підписання угод про асоціацію з Грузією та Молдовою. Зробити це пропонується не пізніше серпня 2014 року, а також рекомендується підготувати скоординовану відповідь у разі, якщо Росія почне тиснути на ці країни.

Країни-члени ЄС пропонують продовжити відкритий діалог з Росією щодо інтеграційних процесів в Європі, але водночас наполягають, що каральні заходи відносно членів Східного партнерства є неприпустимими.

Документ, який вже схвалили Великобританія і Німеччина обговорять міністри закордонних справ країн ЄС на засіданні в Брюсселі у понеділок, 10 лютого.

У програмі ЄС Східне партнерство беруть участь, крім України  Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова.

Нагадаємо, 21 листопада 2013 року Кабмін офіційно відмовився від підписання угоди про асоціацію з ЄС, мотивуючи таке рішення загрозою національній безпеці у зв'язку з розривом економічних зв'язків з Росією.

У Європарламенті, коментуючи провал асоціації України та ЄС відзначали, що наступного разу Київ може повернутися до питання підписання угоди з Євросоюзом в 2016 році. Причому Україна за певних умов може і зовсім втратити шанс на євроінтеграцію, відзначали в ЄП. Це частково пов'язано з , що в 2014 році відбудеться ротація у владних інституціях ЄС і з'явиться новий склад Європарламенту після травневих виборів. А в 2015 році пройдуть президентські вибори в Україні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини