RU

ЄС готовий надати Києву фінансову допомогу - Фюле

05.02.2014, 17:55
ЄС готовий надати Києву фінансову допомогу - Фюле - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Головним пріоритетом для України на нинішньому етапі залишається деескалація і стабілізації ситуації. Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, виступаючи на сесії Європейського парламенту в Страсбурзі під час обговорення ситуації в Україні.

"Деескалації і стабілізація ситуація зараз - головний пріоритет. Основна увага має бути зосереджена на досягнення тривалої стабільності в країні. Новий уряд, незалежно від його складу, повинно отримати достатньо довіри від обох сторін", - цитує комісара Е-плюс.

Політик зазначив, що, на жаль, суперечливий закон про амністію від 29 січня цього року, безкарність за вбивства, викрадення людей, тортури мирних протестувальників і спрямовані дії проти журналістів зберігають серйозну недовіру між сторонами.

"Що необхідно - це серйозне співробітництво обох сторін для пошуку в переговорах виходу з нинішньої політичної кризи", - сказав Фюле.

Він також зазначив, що опозиція повинна відмежуватися від радикальних елементів. У цьому зв'язку Фюле назвав позитивним, хоча і єдиним сигналом факт звільнення будівель міністерств юстиції та сільського господарства.

При цьому комісар нагадав, що влади відповідальні за захист прав на свободу слова, зборів та ЗМІ.

Фюле також зазначив, що ЄС готовий надати технічну допомогу в проведенні політичних консультацій, в тому числі, що стосується змін Конституції та підготовки до проведення президентських виборів 2015 року.

"Умови для вільних і чесних президентських виборів 2015 року повинні бути дотримані, включаючи, зокрема, склад Центральної виборчої комісії і внесення змін, раніше внесених до закону про парламентські вибори, до законів про президентські вибори і про місцеві вибори", - сказав комісар.

За його словами, ЄС готовий допомагати всім політичним сторонам в просуванні цим шляхом. А в разі позитивного розвитку подій - буде готовий надати і фінансову допомогу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини