RU

ТВі: Євросоюз нагадав Києву про заборону на перевірки ЗМІ

17.07.2012, 15:10
ТВі: Євросоюз нагадав Києву про заборону на перевірки ЗМІ - Фото
Минулого тижня податкова міліція приходила на ТВі за документами
Європейська комісія у зв'язку із ситуацією навколо українського телеканалу ТВі, не коментуючи безпосередньо хід розслідування, звертає увагу влади на прийняте ними рішення не проводити перевірки ЗМІ у передвиборний період. Така позиція щодо ситуації, що склалася навколо ТВі, була озвучена в вівторок в Брюсселі.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, зокрема, в Європейській комісії наголосили: "Хоча ми і не можемо коментувати по суті кримінальне розслідування, ми вважаємо, що такого роду податкові перевірки необхідно проводити з особливою обережністю, особливо в передвиборний період".

Брюссель нагадує про рішення Верховної Ради, прийнятому в лютому поточного року, рекомендувати урядовим інституціям, таким як Державна податкова служба (ДПС), Рада Національного радіо і телебачення, не перевіряти засоби масової інформації в передвиборний період.

У Європейській комісії також обізнані про те, що після таких рекомендацій в березні 2012 року ДПС прийняла рішення не включати ЗМІ до порядку денного податкових перевірок у другому кварталі поточного року (що було продовжено іншим рішенням, прийнятим в червні, до третього кварталу).

"Європейська комісія звертає особливу увагу на аспекти, пов'язані зі свободою засобів масової інформації та плюралізму ЗМІ в нашому політичному діалозі з України. Це питання також відзначався у спільній декларації, прийнятій за підсумками останнього саміту Україна-ЄС в Києві 19 грудня минулого року", - підкреслюють в ЄК.

У свою чергу, гендиректор ТВі Микола Княжицький в листі до президента Віктора Януковича та голови Державної податкової служби Олександра Клименка, опублікованому в його блозі на Українській правді, зажадав негайно закрити кримінальну справу і припинити тиск на незалежний канал. Дії підлеглих Клименка він назвав протизаконними і злочинними. "Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це всі міжнародні організації, що займаються питаннями демократії і свободи слова, і іноземні уряди", - зазначив він. Княжицький вимагає від влади надалі припинити тиск на незалежні ЗМІ і дотримуватися законодавства і принципів демократії.

Нагадаємо, минулого тижня в офіс опозиційного телеканалу ТВі прийшли офіцери податкової міліції з рішенням суду про виїмку документів. "Прийшли п'ять представників податкової міліції з відеокамерами і рішенням суду про виїмку документів. Проти посадових осіб каналу, в даному випадку - проти мене, порушено кримінальну справу за ухилення від сплати податків від діяльності нашої компанії. Справа абсолютно абсурдна, ми вже навіть виграли суд, але після суду вони порушили кримінальну справу ", - розповів ЛІГАБізнесІнформ Княжицький.

На уточнююче запитання, про яку суму йдеться, Княжицький відповів: "Шість мільйонів гривень. Коли ми тільки починали працювати, то купили обладнання. Держава повинна була нам повернути ПДВ. Але оскільки ПДВ вони відмовилися повертати, то ми зараховували це неповерненн ПДВ під час сплати податків. І всі попередні податкові перевірки сказали, що це законно. А тепер вони кажуть, що ми не мали права цього робити".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини