RU

ЄС або союз Путіна: бажання українців розділилися, - опитування

18.03.2013, 16:08
ЄС або союз Путіна: бажання українців розділилися, - опитування - Фото
Ірина Бекешкіна
Про це свідчать результати дослідження фонду Демократичні ініціативи та КМІС, результати якого сьогодні на прес-конференції озвучила директор фонду  Ірина Бекешкіна.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з опитуванням, якби в найближчу неділю відбувся референдум про вступ України в ЄС, більшість українців проголосувала б за - 59%, проти - 41%. Якби проводився референдум про вступ до Митного союзу, більшість теж проголосувала б за - 57,4%, проти - 42,5%.

Бекешкіна підкреслила, що якби проводився референдум з питанням: "Вступ до ЄС або до Митного союзу?" - відносна більшість населення проголосувала б за ЄС - 52% проти 48%. "У мене питання: а що буде, якщо дійсно так проголосують? Це повний розкол України. Якщо ви хочете розколу, будь ласка - робіть такі референдуми", - сказала вона.

Соціолог підкреслила, що якщо проводити один такий референдум - це буде маніпуляція, оскільки другий теж виграшний. Якщо проводити референдум з двома питаннями - це веде до розколу.

Бекешкіна висловила стурбованість тим, що в бюлетенях для референдуму можуть використовуватися маніпулятивні або навідні запитання, які спотворять результати.

"Потрібно піднімати тривогу, тому що якщо цей механізм (законі про референдум) буде запущений у нас в країні в такому вигляді - це буде остаточний цвях у труну української демократії. Як тільки почнуться такі референдуми - демократія в Україні, можна вважати, скінчилася", - сказала Бекешкіна.

Дослідження проводилося з 5 по 13 березня в 109 населених пунктах у всіх регіонах України. Було опитано 2037 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини