RU

ЄС збирається визнати "європейські прагнення" України

26.11.2008, 09:56

Євросоюз збирається визнати "європейські прагнення" України і ще чотирьох колишніх радянських республік. Про це йдеться у проекті комюніке, в якому Єврокомісія представляє свої погляди на розвиток Східного партнерства.

Згідно з проектом комюніке, про деталі якого сьогодні інформує "Deutsche Welle", Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджан і, можливо, Білорусь планують наблизити до ЄС за допомогою висновку угод про асоціацію і створення нової європейської економічної зони, яка повинна стати базою для розвитку загального внутрішнього ринку. Для цього шість пострадянських держав повинні прийняти всі законодавчі акти ЄС і визнати вердикти Європейського суду.

В енергетичній сфері висновок меморандумів про взаєморозуміння має зробити можливим впровадження "загального менеджменту трубопроводами", тобто - ними спільно повинні керувати постачальники, транзитні країни і споживачі. Документ не виключає навіть переходу трубопроводів в спільну власність.

Водночас для жителів країн-учасниць Східного партнерства планується найближчим часом відкриття спеціальних візових центрів, де можна буде отримати шенгенську візу, а в довготривалій перспективі передбачається скасування візового режиму взагалі. У рамках програми Східного партнерства ЄС планує збільшити витрати в регіоні до 2020 року на два мільярди євро.

Згідно з проектом комюніке, перший саміт Східного партнерства має відбутися в червні 2009 року. Потім кожної весни буде проводитися засідання голів МЗС у форматі "27 + 5" і двічі на рік - зустрічі високих посадових осіб. Остаточно принципи Східного партнерства повинні бути затверджені на саміті ЄС 11 грудня.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини