RU

ЄС не перерве переговори з Україною, поки не сталися страшні події

04.09.2011, 00:57
ЄС не перерве переговори з Україною, поки не сталися страшні події - Фото
1de7b7423d154f738b56b162b9a3f7b9.jpg

ЄС не перерве переговори з Україною, поки не сталися страшні події

Європейський Союз в дипломатичному стилі, але чітко, попередив Київ відносно справи екс-прем'єра Юлій Тимошенко, однак висловив надію, що переговори відносно асоціації між ЄС і Україною будуть продовжені. Про це було сказано на прес-конференції в польському Сопоті, яка завершувала дводенну неформальну зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС,

Як передає Polskie radio, зокрема, очільник дипломатії ЄС Кетрін Ештон відмітила: "Це важливий момент. Мова йде про те, щоб продовжувати роботу з нашими східними партнерами з тим, щоб розвивати наші відносини і долати більш складні виклики. Адже не є несподіванкою, що наша увага прикута до процесу над Юлією Тимошенко. Ми чітко дали зрозуміти Україні, що хочемо продовжувати переговори на тему угод, які хочемо підписати. Однак, разом з тим, ми дуже стурбовані нинішньою політичною ситуацією в Україні".

У свою чергу, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський нагадав, що українська опозиція, і, передусім, екс-прем'єр Тимошенко, закликають не робити ці переговори заручником політичної ситуації у Києві. "Ми погоджуємося з українською опозицією - поки не сталися "страшні події", переговори можуть продовжуватися", - заявив міністр.

У той же час, Сікорський відмітив, що ситуація, пов'язана з процесом відносно Тимошенко, непроста. "Формально українська сторона також знає, що переговори з європейськими установами - це одна справа, а ратифікація можливих угод парламентами країн-членів ЄС і Європейським парламентом - це інша справа. А Європарламент і багато країн-членів мають дуже чітку критичну позицію відносно стандартів тих процесів, які тепер відбуваються у Києві", - заявив він.

Також очільник польської дипломатії висловив надію, що влада в Україні "дуже серйозно" віднесеться до слів керівників дипломатії країн-членів ЄС.

Справа Тимошенко: всі новини>>>
Інтеграція в Євросоюз: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини