RU

Сім'ї держслужбовців будуть показувати прибутки і витрати, але не цього року

08.04.2011, 16:55
Сім'ї держслужбовців будуть показувати прибутки і витрати, але не цього року - Фото
8539fb3c1af495818f7c2f7d1f88b03c.jpg

Сім'ї держслужбовців будуть показувати прибутки і витрати, але не цього року

Народний депутат з фракції НУНС, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк (на фото) вважає перемогою опозиції закріплення в антикорупційному законі норми про обов'язкове декларування прибутків і витрат державних службовців і членів їхніх сімей.

Так, коментуючи прийнятий парламентом закон, А.Яценюк зазначив, що під час третього читання цього законопроекту вдалося добитися прийняття окремої норми про обов'язковість декларування витрат не тільки державних чиновників, але й членів їхніх сімей. "Це була моя пропозиція, я наполягав на цьому. Це єдина перемога опозиції, але дуже важлива", - сказав він.

Водночас зазначив А.Яценюк, введення цієї норми відклали до 1 січня 2012 року. "Тобто ще рік чиновники зможуть безкарно користуватися корупційними прибутками", - додав він.

За словами політика, не вдалося отримати підтримки парламентської більшості щодо виділення в окрему категорію, яка підпадає під дію закону, Президента, Прем'єр-міністра, Міністрів, тобто вищих посадових осіб. "Вийшло так, що вчитель, лікар або начальник районного управління нестиме кримінальну відповідальність за корупційні дії таку ж, як і Президент, Прем'єр-міністр, член Кабінету Міністрів. Це за суттю своєю абсурд", - наголосив він.

Коментуючи те, що законопроект був проголосований "кнопкодавами", тобто фактично з порушенням Конституції, А.Яценюк зазначив: "Ми зараз готуємо подання до Конституційного Суду про визнання неконституційними цілого ряду актів Верховної Ради, які прийняті з порушенням статті Конституції, яка вимагає особистого голосування депутатами. Однак тут є двозначність: щоб не вийшло так, що КС скасує цей законопроект, і в країні не буде жодного закону, який бореться з корупцією. Це владі тільки вигідно".

Він нагадав, що вніс у парламент антикорупційний пакет з п'яти законопроектів. "За будь-яких обставин я буду наполягати на прийнятті свого пакету реального антикорупційного законодавства", - наголосив А.Яценюк.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла президентський антикорупційний закон. За закон про принципи недопущення і протидії корупції в Україні N7487 проголосували 277 народних депутатів.

Арсеній Яценюк: біографія та добірка новин>>>
Корупція і боротьба з нею: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини