RU

ЄС ігнорує спрощений візовий режим із Україною

25.09.2008, 10:52

Консульства європейських країн не дотримуються угоди про спрощення візового режиму для громадян України. Про це свідчать результати моніторингу, проведеного громадськими організаціями за підтримки Фонду "Відродження".

Загалом в Україні дослідження охопило 11 консульських установ країн ЄС. У Львові - це консульства Польщі і Чехії. Керівник львівського проекту Ярослав Жукровський констатував: "Консульства не дотримуються положень угоди, а частіше керуються внутрішніми інструкціями".

"Від прохачів візи консульства вимагають додаткових документів, які не передбачені угодою. Для прикладу: 20 % респондентів повідомили, що змушені були надати в чеське консульство підтвердження про наявність коштів на проживання і транспорт, страхові документи, свідчення родинних зв'язків і т. п. Крім цього, опитані відзначають наявність черг, збільшення вартості послуг і тривалість процедури. Третині респондентів доводиться тричі приїжджати в чеське консульство", - наголосив Я. Жукровський, якого цитує "Deutsche Welle".

"Ми зробили висновок, що права і свободи громадян України у Львові, в частині забезпечення права на вільне пересування - погіршилися, і це пов'язано з ускладненням механізму візової процедури, – зазначив Я. Жукровський. - Схожа ситуація - у всіх областях".

Керівник проекту також наголосив, що пункт угоди про безкоштовне отримання візи окремими категоріями громадян також не дотримується. 20 % пільговиків таки платять за візу, оскільки не знають про своє право, а консульські установи не поспішають про це інформувати. "Є і позитиви: зменшилася кількість відмов і поліпшилося ставлення працівників консульств до громадян України", - зазначив він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини