RU

ЄС "дискримінує" українців у візовому питанні

22.10.2008, 16:37

Європейський Союз відмовляється провести засідання Спільного комітету експертів з приводу імплементації Угоди про спрощення візового режиму з Україною. Про це повідомив сьогодні заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісеєв.

"ЄС відхиляє всі наші заклики провести засідання комітету, посилаючись на бюрократичні і адміністративні проблеми", - сказав він. Заступник Міністра зазначив, що на сьогодні залишається дуже багато проблем у питанні імплементації цієї угоди європейською стороною, "яка фактично продовжує дискримінацію українських громадян".

За словами К. Єлісеєва, відповідно до угоди, кожний сьомий українець може отримати довгострокову багаторазову візу, однак на практиці досить часто посольства країн-членів ЄС видають багаторазові візи строком на місяць, а іноді і на 15 днів. "Важко собі уявити, що людина зможе декілька разів в'їхати до ЄС протягом двох тижнів", - сказав він.

За словами заступника Міністра, 70% віз видають українським громадянам максимальним строком на 3 місяці. Таким чином, хоча вартість віз обмежена 35 євро, однак ті, кому доводиться часто подорожувати в ЄС, повинні платити набагато більше візових зборів протягом року, кожний раз відкриваючи нові візи.

К. Єлісеєв також зазначив, що, за даними Державної прикордонної служби України, тільки за перше півріччя в цьому році кількість українських громадян, які виїжджали до ЄС, поменшало в 2,5 раза, порівняно з відповідним періодом в минулому році. "Це абсолютно неприйнятно", - наголосив К. Єлісеєв, якого цитує газета "Сьогодні".

Нагадаємо, 10 вересня К. Єлісеєв повідомив, що Україна запропонувала ЄС в середині жовтня провести чергове засідання Спільного комітету з питань імплементації угоди про спрощення візового режиму з Євросоюзом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини