Рябошапка прояснив позицію ГПУ щодо імунітету нардепів

22.10.2019, 11:44
Рябошапка прояснив позицію ГПУ щодо імунітету нардепів - Фото
Руслан Рябошапка (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Після 1 січня прокуратура не буде застосовувати норми законів про недоторканність депутатів, оскільки вони суперечать Конституції. Про це заявив генеральний прокурор Руслан Рябошапка в ефірі телеканалу ICTV.

"Норми Конституції є нормами прямої дії ... Оскільки Конституція не передбачає особливого правового режиму для народних депутатів, очевидно, що для нас (прокуратури - ред.) не буде підстав застосовувати ті норми, які встановлюють особливий правовий режим", - сказав він.

Коментуючи можливість розвалу через це справ у суді, Рябошапка заявив, що, "з огляду на стан нашої судової системи, можливо все, що завгодно", але він буде наполягати на пріоритеті Конституції і керуватися в першу чергу нею.

У той же час, коментуючи законопроект, поданий депутатами Слуги народу, який передбачає узгодження слідчих дій відносно нардепів з генеральним прокурором, Рябошапка заявив, що певною мірою розділяє бажання депутатів бути захищеними від свавілля прокурорів та слідчих, тому вважає за можливе встановлення для депутатів режиму додаткових гарантій, як для адвокатів.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю