RU

Розуміє, що може померти: Правозахисниця про зустріч з Сенцовим

21.08.2018, 15:36
Розуміє, що може померти: Правозахисниця про зустріч з Сенцовим - Фото
Олег Сенцов (фото - Facebook Людмила Денисова)

Український політв'язень, режисер Олег Сенцов, який 100 днів голодує у російській колонії, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів, утримуваних в Росії і тимчасово окупованому Криму, усвідомлює можливі наслідки тривалого голодування для здоров'я і "розуміє, що його можуть не врятувати". Про це Радио Крым.Реалии повідомила російська правозахисниця Зоя Свєтова, яка 14 серпня відвідала Сенцова в російській колонії.

"Мені здається, що Олег прекрасно розуміє ситуацію і в курсі всіх наслідків, до яких може привести його безстрокове голодування. Він оцінює свій стан як передкритичний. Я спочатку не зрозуміла, перепитала, він говорить: наступна стадія мого стану може стати критичною, і тоді мене повинні будуть повезти до лікарні, в реанімацію. Олег розуміє, що його можуть не довезти, і в реанімації його можуть не врятувати", - сказала Свєтова.

За її словами, Сенцов не допускає думки про те, щоб припинити голодування, поки не будуть виконані його вимоги.

"На що він сподівається, важко сказати. Він людина дуже сильна і, напевно, сподівається, що його вимоги будуть виконані. Він знає про всі акції в його захист, дуже сподівається, що українська влада і західні лідери зможуть вплинути на російську владу. Але , звичайно, він собі віддає звіт про те, що можуть просто не встигнути виконати його вимоги, і він може померти. Він це розуміє ", - додала Светова.

Читайте також: Сенцов втрачає надію і не вірить у звільнення - сестра

14 травня 2018 року Сенцов почав безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. 13 липня його мати написала президенту РФ Володимиру Путіну клопотання про помилування. 8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан з посиланням на лист брата повідомила, що той "майже не встає", "все катастрофічно погано" і "кінець близький". Щоб залишатися у свідомості, Сенцов вживає поживну суміш.

14 серпня біля Путіна відповіли, що для початку процедури помилування українського політв'язня Сенцов повинен самостійно звернутися до президента РФ з відповідним проханням.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини