RU

Розпуск Ради: КСУ пішов в закритий режим розгляду указу

11.06.2019, 18:26
Розпуск Ради: КСУ пішов в закритий режим розгляду указу - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Конституційний суд заслухав сторони справи щодо конституційності указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 21 липня, передає кореспондент LIGA.net.

В ході засідання судді заслухали позиції Зеленського, представників суб'єкта конституційного подання, представника президента в КСУ Федора Веніславського, а також представника парламенту в КСУ Анатолія Селіванова.

Депутат Ігор Алексєєв, який представив позицію 62 депутатів, заявив, що Зеленський не мав права розпускати Раду, оскільки коаліція припинила існування лише 17 травня 2019 року. Також він нагадав, що згідно з рішенням КС від 2010 року персональний склад коаліції може формуватися за рахунок позафракційних депутатів, за рахунок яких коаліція  БПП і НФ нібито існувала весь цей час.

Представник Зеленського заявив, що указ президента повністю законний. За його словами, в коаліційній угоді написано, що коаліція може формуватися виключно з фракцій, тобто без позафракційних депутатів. Крім того, Веніславський попросив КС запросити протоколи засідань ради коаліції, який, за його словами, повинен був збиратися щотижня.

Суддя-доповідач Віктор Кривенко повідомив, що спікер парламенту Андрій Парубій не надав актуальний поіменний список коаліції. Заслухавши сторони справи, Конституційний суд прийняв рішення перейти до закритої частини розгляду провадження. Підсумкове рішення КС повинен винести до 29 червня.

20 травня Зеленський вступив на посаду президента й відразу ж розпустив Раду. 21 травня підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту і дострокові вибори 21 липня. Скликане на його прохання засідання Ради закінчилося демаршем нардепів: ідею Зеленського про скасування мажоритарки й зниження бар'єру до 3% навіть не включили до порядку денного. Зеленський призначив своїм представником в КСУ Федора Веніславського.

Партія президента Слуга народу  хоче одноосібно сформувати коаліцію без інших фракцій за рахунок мажоритарників.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини