RU

Росію закликали забезпечити доступ до Азовського моря - заява

26.11.2019, 17:26
Росію закликали забезпечити доступ до Азовського моря - заява - Фото
Прапор Росії (фото - pixabay.com)

Україна, Швеція, Литва й Естонія закликали Росію забезпечити доступ в українські порти в Азовському морі та гарантувати свободу судноплавства. Відповідна заява міністрів закордонних справ чотирьох країн з'явилася в розпорядженні Європейської правди.

"Ми беремо до уваги повернення в Україну кораблів, незаконно захоплених Росією у 2018 році, й закликаємо Росію виконувати свої міжнародні зобов'язання, забезпечуючи безперешкодний доступ в українські порти в Азовському морі й гарантуючи свободу судноплавства", - йдеться в заяві.

Міністри нагадують про "непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

"Ми закликаємо Росію поважати міжнародне право і його основні принципи та скасувати кроки, які суперечать цим принципам", - відзначили міністри.

Чиновники обіцяють залишатися "відданими реалізації політики невизнання" Криму, зокрема шляхом санкцій.

Вони підкреслюють важливість досягнення стійкого політичного врегулювання конфлікту на Донбасі, ґрунтуючись на повному виконанні мінських домовленостей, і закликають Росію "повністю взяти на себе відповідальність у цьому плані"

Довідка. 25 листопада 2018 року РФ атакувала й захопила в районі Керченської протоки в Чорному морі три кораблі ВМС України. 25 травня 2019-го Морський трибунал ООН зобов'язав Кремль негайно звільнити їх. Екіпаж звільнили у вересні 2019-го шляхом обміну. 19-го кораблі передали в "знищеному" стані Україні. За словами головнокомандувача ВМС Ігоря Воронченка, з них "викрали навіть унітази".

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини