RU

Росію судитимуть за Крим. ЄСПЛ визнав частково прийнятною скаргу України

14.01.2021, 12:59
Росію судитимуть за Крим. ЄСПЛ визнав частково прийнятною скаргу України - Фото
Європейський суд з прав людини (Фото: depositphotos.com)

Європейський суд з прав людини визнав частково прийнятною скаргу України проти Росії у справі про систематичні порушення прав людини в Криму, повідомляє пресслужба суду. Тепер суд може переходити до розгляду справи по суті, пояснив в Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У релізі суду йдеться, що суд повинен був розглянути, чи мала Росія "юрисдикцію" в трактуванні статті 1 ЄКПЛ над Кримом з 27 лютого 2014 року і чи має суд компетенцією для розгляду скарги України. Суд вирішив, що Росія дійсно здійснювала ефективний контроль над Кримом з 27 лютого 2014-го, як це заявляла Україна.

"Перша проміжна перемога в серії справ України проти Росії в ЄСПЛ! Сьогодні ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятним справа України проти Росії (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті", – прокоментував рішення Малюська.

Як йдеться в пресрелізі суду, ЄСПЛ під час вирішення "враховував розмір і силу російської військової присутності в Криму з січня по березень 2014-го". Відзначається, що це відбувалося без згоди української влади або доказів того, що існувала якась загроза розміщення на півострові російських військ за двосторонньою угодою з Україною.

Україна також надала достатньо доказів, що російські війська не були пасивними спостерігачами, а брали активну участь у подіях, заявили в ЄСПЛ.

За словами Малюська, Україна "потім декому згадає" встановлений ЄСПЛ юридичний факт, що Росія здійснювала ефективний контроль над Кримом з лютого 2014 року, а не з так званого "референдуму".

LIGA.net направила запит до Мін'юсту з проханням роз'яснити, чому скаргу задоволено частково.

  • Справу засновано на двох скаргах України від 2014 і 2015 років, які в 2018-му об'єднали в одну справу – Україна проти Росії (про Крим) №20958/14.
  • У ЄСПЛ відзначили, що в суді зараз знаходяться ще дві справи України проти РФ. Також подано понад 7000 індивідуальних скарг про події в Криму, на Донбасі та в Азовському морі.
  • 30 листопада 2020-го повідомлялося, що ЄСПЛ об'єднав кілька справ щодо Донбасу. Це може посилити позицію України в суді.
Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини