RU

Росію можуть очікувати нові санкції - конгресмен Торнберрі

31.03.2015, 17:51
Росію можуть очікувати нові санкції - конгресмен Торнберрі - Фото
Вільям Торнберрі (фото - radiosvoboda.org)
Порушення Росією Мінських угод призведуть до посилення санкцій з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу. Про це в Києві 31 березня, підбиваючи перші підсумки візиту до столиці України, заявив голова комітету зі збройних сил Палати представників Конгресу США, член Республіканської партії Вільям Торнберрі.

"Якщо ми будемо бачити порушення Мінських угод, то європейці і США будуть посилювати санкції проти Росії", - цитує Торнберрі українська редакція  Голосу Америки.

В той же час, Торнберрі вважає, що в питанні надання допомоги Україні у вигляді летальної зброї президент Сполучених Штатів "ще не визначився". "Я вважаю, що президент ще не вирішив і ще не визначився, чи підтримує він надання летальної і додаткової допомоги Україні. Але я вважаю, що є велика підтримка в Сенаті і Конгресі США про те, щоб надати таку допомогу. Кожен день порушуються Мінські угоди - це має нам про щось говорити", - підкреслив конгресмен.

За його словами, збройний конфлікт в Донбасі загрожує стабільності у всьому світі. "Є багато серйозних ситуацій у світі, але в той же час жодна з них не є більш важливою, ніж те, що відбувається в Україні. Ця агресія загрожує стабільності не тільки в Європі. Це може дестабілізувати ситуацію в світі... Я думаю, що це найбільша з загроз стабільності в Європі після Другої світової війни. Є, звичайно, багато інших випадків у світі, але немає більш важливого, ніж цей", - зазначив Торнберрі.

Разом з тим, Торнберрі постарався пояснити присутнім, що означає нинішня співпраця між США і Україною, і чи слід побоюватися залежності офіційного Києва від дій американської сторони. "Ми допомагали Україні раніше, будемо допомагати сьогодні і завтра - але це допомога партнера партнеру, коли є спільні цінності та партнер може використовувати допомогу для своїх цілей... Ми хочемо надати допомогу, щоб українські збройні сили були ефективними", - сказав він.

"Мені здається, що Росія вже перетнула цю "червону лінію", коли вона вторглася на територію України, коли вона окупувала Крим, коли вона продовжує посилати танки, а також своїх військових на схід України. Я вважаю, що ця "червона лінія" була пересічена, але українці продемонстрували здатність захищати свою країну", - підсумував Торнберрі.

Нагадаємо, делегація конгресменів, представників Республіканської партії відвідує Україну для зустрічей із владою та офіційними особами. Зараз конгресмени провели зустрічі в адміністрації президента, Міністерстві оборони та уряді України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини