RU

Російську мову визнано регіональною в Харкові

20.08.2012, 13:57
Російську мову визнано регіональною в Харкові - Фото
3dd925d8857481d741fa506fb29b25ff.JPG
Рішенням сесії Харківської міської ради сьогодні, 20 серпня, російську мову визнано регіональною в Харкові.

Як повідомляє прес-служба Харківської міськради, за ухвалення такого рішення проголосували 76 депутатів міськради з 80 зареєстрованих.

"Рішення прийнято, щоб створити умови для реалізації конституційних гарантій на розвиток і використання регіональної мови, а також для сприяння розвитку історичних, етнічних і мовних традицій жителів, що становлять більшість городян. Документ затвердили в рамках Закону України "Про засади державної мовної політики", - сказано в повідомленні.

Депутати міськради ухвалили, що російську мову буде використано в якості другої мови в діловодстві органів місцевого самоврядування, в найменуваннях установ, написах на печатках, офіційних бланках, бланках для голосування і в ряді інших випадків.

Як зазначили в головному управлінні статистики в Харківській області, за даними Всеукраїнського перепису населення на 2001 рік, російську мову рідною визнали 954 тис. 901 харків'янин (65,9% від загальної кількості).

Нагадаємо, 3 липня 2012 року Верховна Рада України 248 голосами прийняла Закон "Про засади державної мовної політики". 10 липня Харківська міська рада на позачерговій сесії затвердила звернення до президента України з проханням підписати закон. Пізніше подібне звернення прийняли депутати Харківської обласної ради. Президент підписав документ 8 серпня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини