RU

Російський ведучий, який спровокував скандал, звільнився

11.07.2012, 15:05
Російський ведучий, який спровокував скандал, звільнився - Фото
Петро Толстой - колишній ведучий Першого каналу
Телеведучий і керівник недільної інформаційно-аналітичної програми "Недільний час" на російському державному Першому каналі Петро Толстой звільнився. Про це пише Комерсант-Україна.

Сюжет на російському Першому каналі спровокував скандал в українсько-російських відносинах. У програмі "Недільний час" ведучий, розповідаючи про прийняття в Україні мовного закону, повідомив про проведену в країні "насильницьку українізацію" й "перекручування російської історії". У відповідь МЗС України закликав іноземних журналістів до виваженості при підготовці сюжетів про Україну. Для Толстого випуск з критикою на адресу України став останнім - він звільнився.

Автор самого сюжету, кореспондент українського представництва Першого каналу Віталій Кадченко розповів, що розуміє обурення українського МЗС. "Я готував виключно сюжет. Оцінки в моєму матеріалі були обгрунтованими, я знаходився біля Українського дому і, як журналіст, давав факти і знімав бійки, - розповів Кадченко. - Що стосується підводок до новин - це не моя парафія. Підводки до кожної новини готує ведучий самостійно, це його думку, воно не є редакційною політикою каналу. Мене збентежив Петін тон подачі. Не знаю, чим були викликані його слова, але звучали вони жахливо".

Це не перший випадок, коли українська влада обурена російськими сюжетами про події в Україні. Так, в 2006 році в Міноборони спростували інформацію з сюжету програми "Спеціальний кореспондент", що вийшла на телеканалі Росія, в якому журналіст Аркадій Мамонтов, посилаючись на "анонімне джерело", повідомив, що в Київській області на території військового гарнізону "Макарів-1" знаходиться секретна в'язниця ЦРУ для міжнародних терористів.

Зв'язатися з уже колишнім ведучим Першого каналу Толстим вчора не вдалося, оскільки з понеділка він більше не є співробітником каналу. Про запуск програми в новому форматі Толстой повідомив в самому кінці "Недільного часу", відзначивши, що в наступному сезоні її буде робити нова команда.

Скандальний сюжет Першого каналу Росії про Україну
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини