RU

Російський письменник - про те, чому в РФ бачать "руку Обами"

06.07.2015, 10:17
Російський письменник - про те, чому в РФ бачать
Фото: ru-bykov.livejournal.com
Чому громадяни Російської Федерації очікувано побачили в так званому вірменському тарифному майдані "руку Вашингтона", розповів один з російських письменників Дмитро Биков. Інтерв'ю з публіцистом опублікував сайт  Sobesednik.ru.

"У Вірменії підняли розцінки на електрику - і країна мітингує. А в Росії теж багато чого підняли - від цін до тарифів ЖКГ. І нічого - ніхто не задзижчав. Дзижчать тільки з нагоди єреванського майдану. Заклинають не допустити чергової "кольорової антиросійської революції", - поділився міркуваннями письменник.

За словами Бикова, адепти кремлівської пропаганди, спотворено подаючи інформацію про події у Вірменії, "вмовляють частіше згадувати про те, що Україна не знайшла ні щастя, ні стабільності, зате позбулася частини територій і отримала війну". "Про те, що позбавлення територій і війна сталися не без нашої участі, ніхто вголос не згадує", - додає він.

Аргументи, що Америці немає діла до вірменських тарифів, на зомбованих пропагандою російських "конспірологів" не діють, стверджує публіцист, так як традиційно "в усьому винен Обама".

"Майдан - вони (американці, - ред.). Проспект Баграмяна - вони ж. Америка таємно проплачує будь-який рух, який бажає змістити владу і є за визначенням невдячним, русофобським і прямо антипутінським, оскільки в основі путінського правління лежить легенда про шкідливість і антидержавність будь-якого протесту. Звідси найпростіше звинуватити будь-яких протестуючих у бажанні розвалити державу. Активісти "Новоросії", наприклад, державу не розвалюють, оскільки вони за Путіна. А вірменські розвалюють, оскільки нинішнє керівництво Вірменії вважається проросійським", - уточнює він.

Відповідаючи на власне запитання про те, чому ідея соціального протесту, що переходить в "кольорову революцію", вважається русофобською, Биков заявив: "Тому що це єдиний спосіб, крім перевороту в верхах, яким можна змінити правлячий клан на що-небудь інше в самій Росії... Найжахливіша русофобія, якщо ви ще не зрозуміли", - іронізує письменник.

Про те, чому російське населення від санкцій і подорожчань згуртовується, а рейтинг Путіна доходить нехай не до оголошених 89%, але до високих значень. "Ми схильні вважати, що пережиті нами проблеми - ознака нашої величі. По-перше, вони нагадують про часи, коли проблеми були з усім, від автосервісу до трусів, зате нас всі боялися і, значить, поважали. А по-друге, у свідомість країни міцно впроваджена думка: якщо у них там добре, то вони бездуховні. Якщо ми живемо бідно і невільно, то ми духовні. Тому що більше ні в чому російська духовність сьогодні не виражається за", - сказав він.

Але, як вважає Биков, всьому є межа - навіть споконвічному бажанню росіян "перемагати труднощі буття, сподіваючись на духовність".

"Потім, звичайно, це все затріщить, та й вже потріскує. Але історія показує, що етап захоплення і єднання неминучий на шляху до національної катастрофи. Він-то і підкреслює її неминучість", - підсумував він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини