RU

Російський банк фінансує тероризм в Україні - СБУ

15.04.2014, 15:52
Російський банк фінансує тероризм в Україні - СБУ - Фото
aebfeb7600d256acecb883657fc43c47.jpg

Служба безпеки України встановила, що фінансування терористичних груп на Сході України відбувається з використанням активів російської банківської установи.

"Розпочато кримінальне провадження стосовно посадових осіб одного з російських банків, які організували і здійснюють забезпечення коштами терористів, під гаслами проросійського сепаратизму діють в східних областях України", - йдеться в повідомленні прес-служби СБУ.

За інформацією відомства, в березні- квітні 2014 року посадові особи центрального офісу банку в Києві всупереч вимогам Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" фінансували організаторів терористичних груп, члени яких чинили насильство над громадянами, погроми, підпали, знищення майна, захоплення державних споруд, чинили опір представникам державної влади та правоохоронних органів із застосуванням зброї, а також чинили дії, спрямовані на підготовку до вчинення терористичних актів.

"У тому числі 6 квітня активні учасники таких груп захопили адміністративну будівлю УСБУ в Луганській області, де заволоділи зброєю і боєприпасами для використання надалі в терористичній діяльності. Для фінансування терористичних груп посадові особи цієї банківської установи організували в березні-квітні переказ 45 мільйонів гривень з безготівкової форми в готівку", - зазначили в СБУ.

"Встановлено, що банківська структура щодня перераховує від $200 до $500 на платіжні картки, видані учасникам цих терористичних груп, чим фактично здійснює їх фінансову підтримку і надає сприяння у підготовці вчинення терористичних актів на території України. Слідчими Служби безпеки України порушено за цими фактами кримінальне провадження за ч.3 ст.258-5 (фінансування тероризму)", - додали в СБУ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини