RU

Російська мова в суді не суперечить Конституції, - КСУ

15.12.2011, 11:29
Російська мова в суді не суперечить Конституції, - КСУ - Фото
b5a274b4ea8ce44a4b57882006fe18cd.jpg
Конституційний суд України (КСУ) дозволив використовувати в судах поряд з державною регіональні мови і мови національних меншин. Це випливає з рішення КСУ, яке було прийнято 13 грудня і оприлюднено в четвер за поданням 54 народних депутатів.

"Підстав для визнання неконституційними положень частини 4, 5 статті 12 закону" Про судоустрій і статус суддів "про використання в судах поряд з державною регіональних мов або мов національних меншин відповідно до закону України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин" у порядку, встановленому процесуальним законом, немає", - йдеться у рішенні КСУ, передає Інтерфакс-Україна.

Народні депутати вважають, що оспорювані ними положення суперечать ч.2 ст.8 і ч1 Конституції, а також закону про ратифікацію Європейської хартії про регіональні мови або мови меншин.

Зокрема, як зазначається у поданні, даними актами передбачено, що регіональні мови або мови меншин у судах можуть застосовуватися в судовому процесі тільки на території окремих судових округів і виключно в частині надання дозволу на подачу документів і доказів регіональними мовами або мовами меншин.

Водночас, з контексту ст.12 закону "Про працевлаштування і статус суддів" випливає, що застосування в судовому процесі всіх мов, визначених у законі "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", поширюється на території всієї Україні без будь-яких обмежень, наголошують депутати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини