RU

Російська мова стала регіональною ще в Красному Лучі

15.08.2012, 17:55
Російська мова стала регіональною ще в  Красному Лучі - Фото
451d8f002d817ec03783ce939d1f6d2a.jpg
Міська рада Красного Луча (Луганська область) офіційно визнала російську мову регіональною. Це місто стало першим в Луганській області, де було прийнято таке рішення.

Як повідомляє прес-служба Партії регіонів, відповідно до прийнятого рішення сесії від 14 серпня 2012 року на території Краснолуцької міськради тексти офіційних оголошень і повідомлень, найменування органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, написи на їх печатках і бланках, а також друкована продукція для службового і прикладного використання (бланки, форми, квитанції, квитки і т.д.) будуть тепер державною й російською мовами.

Крім того, депутати-регіонали доручили виконкому міської ради підготувати пропозиції для зміни обсягів викладання російської мови в школах - відповідно до її розповсюдженням в місті і потребами городян.

Відзначимо, що раніше Одеська обласна рада ухвалила рішення про визнання російської мови регіональною на території області.

Нагадаємо, скандальний мовний закон Колесніченка-Ківалова, значно розширює сферу застосування російської мови, був прийнятий парламентом 3 липня. Це викликало хвилю протестів по всій країні. Спікер Ради Литвин обіцяв, що не підпише документ, прийнятий з численними порушеннями, але пізніше його все-таки завізував. 8 серпня став відомо, що закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики" підписав президент Янукович. Незабаром радник президента Ганна Герман повідомила, що до кінця вересня закон буде суттєво змінений.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини