RU

Російська мова отримала статус регіональної в Донецьку

21.09.2012, 11:16
Російська мова отримала статус регіональної в Донецьку - Фото
c1bc0ae9000cd41f49965a47e7581a49.jpg
Депутати Донецької міської ради ухвалили рішення надати російській мові статус регіональної. На черговій сесії міськради в п'ятницю за це рішення проголосували 62 з 65 депутатів, які зареєструвалися, 30 не голосували.

Як пише ОстроВ, міськрада також доручила управлінню освіти, культури і туризму внести на розгляд сесії проект програми розвитку регіональної російської мови і російської культури в Донецьку на 2013 - 2017 рік. Фінансовому управлінню міської ради необхідно розглянути питання фінансування у 2013 році заходів, пов'язаних з впровадженням російської мови як регіональної.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики". 8 серпня президент Віктор Янукович підписав його, а набув чинності закон 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопільська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію по реалізації "мовного закону".

Угорська мова стала регіональною у Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини