RU

Російські БТРи в'їхали вночі в Україну - The Guardian

15.08.2014, 11:27
Російські БТРи в'їхали вночі в Україну - The Guardian - Фото
Фото: ЕРА

Російський гуманітарний конвой зупинився досить далеко від українського кордону, але інший російський конвой все ж таки перебрався на українську територію пізно ввечері в четвер, стверджує кореспондент The Guardian Шон Уокер.

"Журналісти The Guardian побачили колону з 23 БТРів в супроводі допоміжних машин з паливом та інших машин постачання з офіційними російськими військовими номерами, яка рухалася до кордону поблизу російського міста Донецьк - приблизно в 200 км від українського Донецька", - йдеться в статті.

"Конвой зупинився біля узбіччя дороги до настання ночі, а потім переїхав на українську територію. Він скористався поганою грунтовою дорогою і явно проїхав через пролом в загородженні з колючого дроту, яке демаркує кордон. Коли колона в'їжджала в Україну, в темряві біля прикордонного загородження виднілися озброєні люди. Київ втратив контроль над своєю стороною кордону в цьому районі", - пише газета.

На думку автора, ці машини навряд чи представляють собою повномасштабне офіційне російське вторгнення, неясно, яку відстань вони мали намір проїхати вглиб України і чи довго залишатися там. "Але це був незаперечний доказ того, що давно стверджує Україна, - що російські війська діють в її межах", - наголошується в статті.

За відчуттями автора, гуманітарний конвой може потенційно обернутися повільною катастрофою і, можливо, навіть спровокувати перехід до повномасштабного, відкритого зіткнення Росії та України. Москва запевняє, що гуманітарний конвой - жест доброї волі. "В очах Києва конвой - в кращому випадку цинічний виверт, а в гіршому - отака троянська сороконіжка, яка увійде в країну через прикордонний пункт, більше не контрольований українськими силами", - пише Уокер.

В четвер гуманітарний конвой зупинився, не доїхавши близько 20 миль до українського кордону, пише автор. Водії одягнені в однаковий одяг кольору хакі, в їх поставі безумовно є щось військове. Але, судячи з невимушених манер і недостатньої дисциплінованості, а також по тому, що фігури деяких водіїв швидше асоціюються з пивними, це не вишколені елітні війська. "Водії не побажали говорити з журналістами про те, хто вони такі і як потрапили в конвой. Деякі назвали себе ветеранами, але стверджували, що на даний момент в армії не служать", - пише видання.

Зазначається, що конвой має погано замасковані військові обертони. Його супроводжували два військові вертольоти, а в голові й хвості колони було кілька машин з офіційними російськими військовими номерами. "Вдень, окремо від конвою, на шосе М4 були помічені кілька військових автовозів, навантажених артилерійськими знаряддями і танками", - додає автор.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини