RU

Росіяни підтримають Кремль у разі війни з Україною - опитування

31.03.2014, 11:47
Росіяни підтримають Кремль у разі війни з Україною - опитування - Фото
Фото: ЕРА
Три чверті росіян підтримають керівництво країни, якщо між Росією і Україною відбудеться військовий конфлікт. Про це свідчать підсумки опитування громадської думки проведеного Левада-Центром.

Зокрема, відповідаючи на питання, якщо між Україною і Росією відбудеться військовий конфлікт, чи підтримають вони керівництво РФ, 74 % росіян дали позитивну відповідь. І тільки 13 % опитаних сказали, що не підтримають таких дій.

При цьому 66% опитаних вважають, що нинішнє загострення відносин між Києвом і Москвою не переросте у військовий конфлікт. Ще 23 % вважають, що це цілком ймовірно.

Також, на думку громадян Росії, вина за погіршення відносин між Росією і Україною в тій чи іншій мірі лежить на владі України. Так думають 77 % опитаних. Те, що в погіршенні відносин винні російські влади, вважають лише 3%. Легітимною нинішню владу України вважають 14 % респондентів, 73 % слідом за російською владою вважають її нелегітимною.

За два тижні боязнь строгих санкцій до Росії істотно знизилася, а події в Криму стали лише приводом через загальну ворожість по відношенню до Росії, впевнені опитані Левада-Центром. Якщо 7-10 березня можливість міжнародної ізоляції Росії турбувала 44 % респондентів, то 21-24 березня - вже 28 %, політичні та економічні санкції - 42 і 38 % відповідно. Реакція Заходу на події в Криму "обумовлена ​​ворожим ставленням до Росії і прагненням скористатися моментом для надання тиску на Росію", вважають 58% опитаних. 20% упевнені, що на Заході просто не розуміють реальну ситуацію в Україні.

Опитування було проведено 21-24 березня, вибірка - 1603 людини з 45 регіонів, статистична похибка не перевищує 3,4%.

Розмови про можливий конфлікт Росії та України з'явилися після повідомлень про те, що Росія готова вторгнутися в південно-східні регіони сусідньої держави. В інтерв'ю CBS News президент США Барак Обама, що у Росії можуть бути "додаткові плани" відносно України і їй потрібно "відвести війська і почати переговори безпосередньо з українськими властями".

Згідно з доповіддю військової розвідки США, оприлюдненої журналістами CNN, на кордоні Росії з Україною зараз зосереджені близько 30 тис. російських військовослужбовців, українські військові повідомляли про 100 тис. військових.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини