RU

Росія заплатить за відсутність деескалації в Україні - дипломат

06.02.2015, 14:37
Росія заплатить за відсутність деескалації в Україні - дипломат - Фото
Фото: сайт посольства Великобританії в Україні
Росія повинна визнати свою роль у дестабілізації ситуації в Донбасі, але поки навіть натяку на адекватність її дій немає. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомив посол Великобританії в Україні  Саймон Сміт передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Майже рік тому Європейський Союз і лідери урядів ЄС закликали Росію припинити дестабілізувати Україну і докласти зусиль до стабілізації ситуації. Але ми не бачили, щоб Росія це робила. Навпаки, ми бачили спроби Росії відмовитися від відповідальності за те, що там відбувалося", - зазначив посол.

За словами Сміта, "очевидно для будь-якого спостерігача", що військова діяльність сепаратистів, бойовиків в Донбасі була б неможлива без значної російської підтримки.

"Прийшов час уже тепер відновити реалізацію припинення вогню і мирного плану, - вважає він. - Настав час, щоб Росія визнала свою роль у дестабілізації ситуації в конфлікті і визнала свою відповідальність".

Відповідаючи на запитання журналістів, яким чином уряд Великобританії планує збільшувати тиск на Росію, Сміт нагадав, що політика санкцій по відношенню до РФ є динамічною.

"Ми не вважаємо, що ця стратегія, в якій ми вже дійшли до межі. Вважаю, що з висновків недавньої угоди міністрів закордонних справ цілком зрозуміло, що це не статична політика ЄС, а динамічна. Були видані інструкції міністрам для того, щоб вони продовжували цю роботу і шукали додаткові шляхи і навіть збільшувати санкційний тиск на Росію", - пояснив Сміт, додавши, що саме на таких позиціях у великій мірі стоїть британський уряд.

При цьому, з його слів, Британія не побачила навіть натяку на адекватну відповідь з боку Росії, що, зрештою, призведе останню до певних наслідків такої поведінки.

"Є певна ціна, яку Росії доведеться заплатити за те, що вона не відгукується на заклик конструктивно співпрацювати в справі зниження ескалації в Україні", - сказав Сміт.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини