Росія залякує сусідів, - The New York Times

29.08.2013, 15:27
Росія залякує сусідів, - The New York Times - Фото
Фото: ЕРА

РФ зробила попереджувальний економічний постріл у бік Києва: Москва посилила митницю, фактично наклавши заборону на українські товари

Член Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк відзначає, що після низки закритих двосторонніх зустрічей і засудження з боку Європейського Союзу Росія дала задній хід, проте причина дій Москви очевидна. Київ упирається в небажанні приєднуватися до Євразійського економічного співтовариства - ключовому елементі путінських зусиль по збору колишніх радянських республік (за винятком країн Балтії) під крилом Росії. Замість цього Україна хоче укласти договір про асоціацію з Євросоюзом, якому передуватиме підписання угоди про поглиблену та всеосяжну вільну торгівлю, - сказано в матеріалі The New York Times.

Україна не єдина країна на пострадянському просторі, яка має подібні проблеми, - йдеться в статті. Економічному тиску з боку Росії також піддаються Вірменія, Білорусь і Таджикистан. Кремль відкрито нехтує суверенітетом і територіальною цілісністю своїх сусідів.

При цьому Москва трактує нездатність США і ЄС вести спільну послідовну зовнішню політику щодо Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії як мовчазне визнання того, що територія колишнього СРСР входить до сфери російського впливу.

Президент Росії Володимир Путін може вірити, що розпад Радянського Союзу став найбільшою геополітичною катастрофою XX століття, однак провали політики Заходу в Євразії не повинні заохочувати його спроби з відновлення СРСР. "Це стало б справжньою катастрофою", - підсумовує Бланк.

За матеріалами InoPressa.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Выборы в Беларуси"Уже народ, а не народишко!". Как выборы-2020 изменили Беларусь